Energa wysoko wygrywa z DGT AZS Politechniką

,

Na zakończenie 20. kolejki Energa Toruń wysoko wygrała w "Spożywczaku" z DGT AZS Politechniką Gdańską. 62 z 93 punktów całego zespołu zdobyło trio Burkholder-Sagerer-Jackson. W zespole z Pomorza od samego początku zawodziła skuteczność, która po 40 minutach wyniosła 35% przy 52% rywalek.

,

51 % skuteczność Energi Toruń, a także fatalna gra zespołu z Gdańska w ataku (22% - 3/17 za 2) – dała po 20 minutach gry w „Spożywczaku” dość niespodziewanie aż 17 – punktowe prowadzenie gospodyń (51:34). Po 5 minutach gry Energa prowadziła już (18:7), by pierwsza kwartę zakończyć wynikiem (24:14). W kolejnych minutach punkty Karoliny Podkańskiej, Marty Wieczyńskiej czy też Łucji Grzenkowicz powiększyły przewagę do 14 „oczek” (33:19). Jeszcze przed dłuższą przerwą Politechnika próbowała zniwelować straty, jednak raz po raz myliły się kolejno Jazmine Davis (1/6), Sylwia Bujniak (0/5) czy tez Kateryna Rymarenko (0/9). Jakby tego było mało, to równo z końcowa syreną zza linii 6,75 trafiła Sarah Sagerer.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a kolejne składne akcje Briahanny Jackson, Kirby Burkholder czy też Sary Sagerer dawały punkty. Na 120 sekund przed zakończeniem trzeciej kwarty na tablicy wyników było już (71:47). Ostatnie minuty także nie zmieniły stylu gry zespołu z Pomorza, który ostatecznie wysoko przegrał (68:93).

Bardzo dobre spotkanie rozegrały Kirby Burkholder, która uzbierała 21 punktów, 9 zbiórek i 5 asyst oraz Briahanna Jackson – 20 punktów, 6 zbiórek i 8 asyst. W zespole z Gdańska liderką była Jazmine Davis (20 punktów, 6 zbiórek oraz 6 asyst), a w meczu nie wystąpiła Martyna Koc.

Energa Toruń - DGT AZS Politechnika Gdańska 93:68 (24:14, 27:20, 24:17, 18:17)

Toruń: Sagerer 21, Burkholder 21, Jackson 20, Ziętara 8, Podkańska 7, Grzenkowicz 5, Tłumak 5, Wieczyńska 5, Pszczolarska 1
Gdańsk: Davis 20, Śćekić 17, Hamblin 15, Strzelczyk 5, Pyka 5, Rymarenko 4, Zmierczak 2

Takiej serii Energa Toruń, jeszcze w tym sezonie nie miała. Grające na legendarnym i odnowionym "Spożywczaku" koszykarki...