Odrabiamy zaległości - derby Pomorza oraz elekryzujące starcie w Bydgoszczy
fot. www.yukaphoto.com.pl

,

Lista aktualności

Odrabiamy zaległości - derby Pomorza oraz elekryzujące starcie w Bydgoszczy

W zaległych meczach 12. kolejki dojdzie do derbowego spotkania DGT AZS Politechniki Gdańskiej z VBW Arką Gdynia (wtorek, godz. 19:30), a dzień później nad Brdą - wicemistrz podejmie PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. (środa, godz. 17:00).

,

DGT AZS Politechnika Gdańska - VBW Arka Gdynia, wtorek, godz. 19:30 TRANSMISJA TV

W derbach Pomorza Politechnika Gdańska podejmie na własnym parkiecie niepokonaną jeszcze w tym sezonie VBW Arkę Gdynia, która w pierwszym meczu wysoko wygrała (103:53). Zespół z Gdańska nieoczekiwanie w niedzielę także wysoko (68:93)… przegrał w Toruniu z Energą, notując tym samym porażkę numer 10 w obecnym sezonie. Mistrz Polski natomiast dość długo męczył się na własnym parkiecie z wrocławską Ślęzą, lecz ostatecznie wygrał i praktycznie przypieczętował 1. miejsce po sezonie zasadniczym.

Ciekawie zapowiada się walka na obwodzie, pomiędzy Jazmne Davis i Kateryną Rymarenko, a Alice Kunek i Marissą Kastanek. Ważna dla losów rywalizacji będzie także dyspozycja Ruth Hamblin, która będzie musiała zatrzymać Laure Miskiniene.

KS Basket 25 Bydgoszcz - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp., środa, godz. 17:00 TRANSMISJA TV

Wicemistrz Polski w miniony weekend, przegrał (68:70) z CCC Polkowice i spadł na 5. miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem będzie grająca w kratkę PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp, która w ostatniej kolejce bez problemów pokonała Enea AZS Poznań. Starcie nad Brdą zapowiada się niezwykle emocjonującą i nie sposób wskazać w nim faworyta.

Ozdobą pojedynku będzie zapewne walka pod tablicami, pomiędzy Cierrą Burdick i Shante Evans – a Megan Gustafson i Cheridene Green. Ważne będzie również jak na obwodzie zaprezentuje się Shatori Walker-Kimbrough i Borislava Hristova, które w pojedynkę przy zaciętej końcówce mogą rozstrzygnąć losy spotkania.