KS Basket 25 lepszy od PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski

,

W zaległym meczu 12. kolejki w Bydgoszczy, KS Basket 25 mimo słabszych kilku minut w czwartej kwarcie udanie finiszowało w meczu z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Duża w tym zasługa Cierry Burdick, która uzbierała double-double w postaci 21 punktów oraz 11 zbiórek. Także podwójną zdobycz zapisały na swoim koncie Shante Evans oraz Julie McBride.

,

KS Basket 25 Bydgoszcz - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 77:68 (25:20, 21:14, 18:15, 13:19)

Bydgoszcz: Burdick 21 (11zb), Evans 18 (10zb), McBride 12 (10as), Międzik 12, Stankiewicz 9, Michałek 3, Boonstra 2
Gorzów Wlkp.: Walker-Kimbrough 23, Hristova 20, Gustafson 17, Owczarzak 6, Green 2

Wicemistrz Polski z Bydgoszczy przez ponad 30 minut kontrolował przebieg spotkania, prowadzać tuż przed startem ostatniej kwarty (64:49). Gdy jednak rozpoczęła się ostatnia kwarta spotkania, to seria (8:0) drużyny z Gorzowa Wlkp. wprowadziła w szeregi gospodyń trochę nerwowości. Stało się tak za sprawą celnych rzutów wolnych Megan Gustafson oraz Borislavy Hristovej. Wszystko to przerwała Cierra Burdick, jednak w kolejnych akcjach ponownie skuteczniejsze były przyjezdne.

Kolejne punkty Hristovej dały wynik (64:68) i wszystko było jeszcze możliwe. Przełomowe dla losów spotkania było trafienie zza linii 6,75 Kariny Michałek na minutę i 28 sekund przed końcową syreną (73:66). Wspomniana Burdick uzbierała 21 punktów oraz 11 zbiórek, a Shante Evans dodała 18 „oczek” i 10 zbiórek. Double-double było dziełem także Julie Mcbride (12 punktów, 10 asyst).