Happy-end i wygrana KS Basket 25, w hicie kolejki Arka lepsza od CCC

,

Wicemistrz Polski pokonał jednym "oczkiem" we własnej hali DGT AZS Politechnikę Gdańską, a PSI Enea Gorzów Wielkopolski rozgromił we Wrocławiu Ślęzę. Również dużą różnicą zakończyło się spotkanie pomiędzy GTK Gdynią, a beniaminkiem z Sosnowca.

,

Sydney Wallace rzuciła 19 punktów, a double-double w postaci 16 punktów i 14 zbiórek zapisała na swoim koncie Tori Jarosz. Zagłębie ogromną przewagę miało pod tablicami (63:36), gdzie oprócz Jarosz – 10 zbiórek zanotowała Jessica January.

GTK Gdynia - CTL Zagłębie Sosnowiec 46:77 (9:17, 10:17, 14:17, 13:26)

Gdynia: Bazan 13, Żytkowska 10, Rudzka 10, Stefańczyk 5, Szulc 3, Marcinkowska 3, Grymek 2
Sosnowiec: Wallace 19, Jarosz 16 (14zb), January 15 (10zb), Wojtala 6, Jasnowska 6, Jasiulewicz 5, Vuckvić 4, Stasiuk 2, Czyżewska 2, Toure 2

Na Dolnym Śląsku z kolejnej wygranej w sezonie, cieszyła się drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego. Tym razem przyjezdne zagrały skutecznie, już od pierwszych minut i z każdą kolejną minutą powiększały swoją przewagę. Przed ostatnią kwartą przewaga zespołu Dariusza Maciejewskiego wynosiła 18 „oczek” (70:52), by w ostatnich 10 minutach trafienia Cheridene Green, Megan Gustafson czy też Borislavy Hristovej jeszcze ją powiększyły.

1KS Ślęza Wrocław - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 63:85 (19:21, 17:25, 16:24, 11:15)

Wrocław: Sutton 18, Jones 13, Poleszak 10, Dedić 9, Jakubiuk 9
Gorzów Wielkopolski: Gustafson 21, Walker-Kimbrough 19, Hristova 17, Green 15, Kaczmarczyk 7, Owczarzak 6

Dużo emocji było w Bydgoszczy, gdzie wicemistrz Polski jednym „oczkiem” pokonał DGT AZS Politechnikę Gdańską. Po 20 minutach wyrównanej gry było (36:40), jednak po zmianie stron powoli przewagę odzyskiwały gospodynie. Skuteczne akcje Shante Evans, Julie McBride czy też Cierry Burdick, dały prowadzenie (48:46) w czwartej minucie i 36 sekundzie trzeciej kwarty. W ostatniej części spotkania Politechnika ponownie zagrała skutecznie, czym wyszła ponownie na prowadzenie (65:64). Ostatnie minuty upływały pod znakiem zaciętej gry, a o zwycięstwie drużyny trenera Piotra Kulpekszy przesądziły celne rzuty Shante Evans na 39 sekund przed końcową syreną.

KS Basket 25 Bydgoszcz - DGT AZS Politechnika Gdańska 77:76 (20:17, 16:23, 21:12, 20:24)

Bydgoszcz: Burdick 27 (12zb), Evans 15, McBride 14, Michałek 10, Boonstra 4, Zasada 3, Międzik 2, Stankiewicz 2
Gdańsk: Rymarenko 17, Davis 12, Pyka 10, Bujniak 9, Hamblin 8, Śćekić 7, Zmierczak 5, Strzelczyk 4, Ossowska 4

Bardzo wyrównana pierwsza połowa meczu w Polkowicach, dawała sporą nadzieję na emocje również po zmianie stron. Po 20 minutach gry na tablicy wyników było (37:38), a główną zasługę miały w tym Angelika Slamova oraz Laura Miskiniene. W kolejnej kwarcie celne rzuty Amalii Rembiszewskiej oraz wspomnianej Miskiniene, dały 5 – punktową przewagę (45:40). Jednak już po chwili skuteczne akcje gospodyń, pozwoliły wyjść na prowadzenie (49:48). Po skutecznym fragmencie gry, skuteczne cztery celne rzuty zza linii 6,75 Alice Kunek pozwoliły zbudować dosyć solidną przewagę (65:55).

W ostatniej kwarcie „Pomarańczowe” wzięły się za odrabianie strat, co przyniosło efekt w postaci prowadzenie (69:68). Przełomowe dla losów spotkania okazało się trafienie Miskieniene na minutę i 11 sekund przed końcową syreną.

CCC Polkowice - VBW Arka Gdynia 76:81 (19:19, 18:19, 18:27, 21:16)

Polkowice: Hampton 26, Nacickaite 15, Ellenberg-Wiley 14, Gajda 8, Stanković 6, Telenga 4, Gertchen 3
Gdynia: Kunek 23 (10zb), Miskiniene 21 (13zb), Balintova 10, Greinacher 9, Kastanek 9, Slamova 3, Spanou 3, Rembiszewska 3