Ślęza wygrywa na zakończenie sezonu, VBW Arka gromi KS Basket 25

,

Sezon zasadniczy 2020/2021 z kompletem zwycięstw wygrała VBW Arka Gdynia, pozycje wicelidera wywalczyło CCC Polkowice. Na podium zameldowała się również PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. Pierwsze mecze fazy play-off odbędą się 13 marca.

,

W ostatniej kolejce w Gdyni, VBW Arka rozgromiła wicemistrza Polski z Bydgoszczy – aż (122:54). Gospodynie zagrały na 58% skuteczności, przy zaledwie 32% rywalek. Zespół trenera Gundarsa Vetry, trafił także aż 18 – krotnie zza linii 6,75! Alice Kunek rzuciła 22 „oczka” (6x3), a 16 punktów dodała Barbora Balintova. W zespole z Bydgoszczy 21 punktów uzbierała Angelika Stankiewicz, a tym razem słabiej w ataku wypadła Cierra Burdick (20 minut, 2 punkty 0/4 z gry).

VBW Arka Gdynia - KS Basket 25 Bydgoszcz 122:54 (35:11, 34:10, 30:12, 23:21)

Gdynia: Kunek 22, Balintova 16, Podgórna 13, Morawiec 13, Miskiniene 13, Rembiszewska 11, SPanou 11, Greinacher 10, Kastanek 9
Bydgoszcz: Stankiewicz 21, Boonstra 10, Sobiech 9, Faleńczyk 6, Zasada 4, Michałek 2, Burdick 2

Pewną wygraną odniosła PSI Enea Gorzów Wlkp., która od samego początku nadawała ton rywalizacji z CCC Polkowice. Gospodynie już w pierwszej kwarcie osiągnęły 17 – punktową przewagę (33:16) i nie oddały jej do samego końca. Jeszcze lepiej było w drugiej kwarcie, gdzie uczestnik EuroCup całkowicie zdominował parkiet i prowadził po 20 minutach gry aż (55:23). Po zmianie stron CCC wzięło się za odrabianie strat (33:14), jednak słaba pierwsza połowa zaważyła o wysokiej porażce.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 92:73 (33:16, 22:17, 14:31, 23:19)

Gorzów Wlkp.: Gustafson 28, Walker-Kimbrought 19, Hristova 16, Green 10, Kaczmarczyk 8 (10zb), Matkowska 8, Owczarzak 3 (12as)
Polkowice: Ellenberg-Wiley 19, Gajda 19, Hampton 11, Nacickaite 8, Staknović 7, Gertchen 7, Telenga 2

Sezon bez fazy play-off zwycięstwem zakończyła Ślęza Wrocław, która pokonała na wyjeździe lubelską „Pszczółkę”. Zespół trenera Arkadiusza Rusina, wygrał pierwsze 20 minut (53:40), by w kolejnych dwóch kwartach skutecznie obronić wypracowanej przewagi. Mecz z double-double zakończyła Stephanie Jones (26 punktów, 11 zbiórek), a Alesia Sutton dodała 24 „oczka”, 7 zbiórek i 7 asyst.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - 1KS Ślęza Wrocław 69:84 (17:23, 23:30, 15:15, 14:16)

Lublin: Bertsch 19, Fassina 10, Poboży 9, Milazzo 8, O'Neill 7, Sklepowicz 6, Kośla 5, Duchnowska 3, Pavel 2
Wrocław: Jones 26, Sutton 24, Dedić 17, Jakubiuk 10, Tyszkiewicz 4, Dobrowolska 3

W Sosnowcu wysoko poległa Enea AZS Poznań, która przegrała trzecią kwartę spotkania (6:24) i w kolejnej nie była w stanie już nic zrobić. 30 „oczek” uzbierała Sydney Wallace, a dobrze wypadła także Aleksandra Wojtala – 12 punktów, 4 zbiórki. Zagłębie 12 – krotnie „dziurawiło” kosz rywalek zza linii 6,75, a 5x uczyniła do wspomniana Wallace.

CTL Zagłębie Sosnowiec - Enea AZS Poznań 91:64 (24:21, 26:16, 24:8, 17:19)

Sosnowiec: Wallace 30, Jarosz 14, Wojtala 12, Jasnowska 9, January 8, Toure 6, Jasiulewicz 5, Rutkowska 4, Czyżewska 3 (10zb)
Poznań: Davis 20, Nowicka 18, Banaszak 8, Piasecka 6, Piechowiak 4, Parzeńśka 4, Jędrzejczak 2, Jarecka 2

Trzecią wygraną z rzędu zanotowała toruńska Energa, która po raz drugi w sezonie pokonała GTK Gdynia. Przewaga potrzebna do wygranej została jednak wypracowana dopiero w ostatniej kwarcie, którą to Energa wygrała (21:11). Wcześniej GTK nie dawało za wygraną i po 30 minutach prowadziło (50:49). Briahanna Jackson rzuciła 18 „oczek”, a jeden punkt mniej uzbierała Sarah Sagerer.

Energa Toruń - GTK Gdynia 71:60 (14:6, 17:18, 18:23, 21:11)

Toruń: Jackson 18, Sagerer 17, Grzenkowicz 12, Burkholder 9, Tłumak 8, Ziętara 6
Gdynia: Marcinkowska 26, Grymek 15 (11zb), Bazan 12, Szulc 4, Rudzka 2, Żytkowska 2

Pierwsze mecze fazy play-off odbędą się 13 marca br. W I rundzie zmierzą się ze sobą: