,

"Pszczółka" i KS Basket 25 w półfnale

Lubelska "Pszczółka" pokonała drużynę trenera Dariusza Maciejewskiego 70:66, a MVP została Morgan Bertsch rzucając14 punktów. Gorzowski AZS prowadził po 20 minutach 38:29, jednak w drugiej połowie skuteczniejsza była drużyna z Koziego Grodu. W drugim ćwierćfinale wicemistrz Polski z Bydgoszczy, pewnie pokonał SKK Polonię Warszawa.

,

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 70:66 (12:19, 17:19, 22:9, 19:10)

Fassina 19, O'Neill 16, Bertsch 14, Sklepowicz 9, Milazzo 5, Pavel 3 (10zb), Niedźwiedzka 3, Kośla 1
Gustafson 28 (11zb), Walker-Kimbrought 14, Hristova 12, Owczarzak 5, Kaczmarczyk 4, Green 3

Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe w Gdynia Arenie, dużo lepiej rozpoczęły koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego. Po 10 minutach gry było (19:12), by w drugiej kwarcie po trafieniach m.in. Shatori Walker-Kimbrough oraz Megan Gustafson powiększyć jeszcze przewagę i prowadził po pierwszej połowie (38:29). Po zmianie stron sygnał do odrabiania strat dała dwoma celnymi z rzędu rzutami zza linii 6,75 Martina Fassina, a trafienie Jennifer O'Neill na 3 minuty i 46 sekund przed zakończeniem trzeciej kwarty dało długo wyczekiwane prowadzenie (46:45). W ostatniej kwarcie zespół z Gorzowa Wielkopolskiego, rwanymi akcjami próbował wrócić do gry – jednak w odpowiedzi ponownie skutecznie były liderki „Pszczółki”. 19 punktów oraz 5 zbiórek uzbierała Martina Fassina, a 16 „oczek” dodała Jennifer O’Neill. U rywalek najskuteczniejsza była Megan Gustafson, która uzbierała 28 punktów.

KS Basket 25 Bydgoszcz - SKK Polonia Warszawa 83:53 (18:19, 20:13, 29:12, 16:9)

Bydgoszcz: Evans 19, Stankiewicz 11, Burdick 14 (10zb), McBride 8, Michałek 8, Faleńczyk 7, Sobiech 5, Boonstra 4, Zasada 3, Międzik 3, Świątkowska 1
Warszawa: Leszczyńska 13, Sosnowska 12, Pawłowska 9, Kędzierska 9, Bucyk 4, Olszewska 2, Janczak 2, Kowalska 2

W drugim półfinale wicemistrz Polski pewnie pokonał najlepszą drużynę w I lidze – SKK Polonię Warszawa. „Czarne koszule” jednak dobrze zaprezentowały się w pierwszej połowie, przegrywając (32:38) pokazując się z dobrej strony w ataku. Po zmianie stron szczególnie skuteczna gra w ataku Julie McBride oraz Shante Evans, punkt po punkcie powiększały przewagę. W 25 minucie gry po kolejnych trafieniach tym razem Cierry Burdick było już (54:38). Następne minuty nie przyniosły zmiany obrazu gry, a trener Piotr Kulpeksza dał więcej minut na parkiecie dla młodych zawodniczek.