Seria w Gorzowie Wlkp. przedłużona

,

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. pokonała w trzecim meczu fazy półfnałowej CCC Polkowice, czym w dalszym ciągu potwierdziła chęć walki o finał. W meczu numer trzy, najskuteczniejsza była Shatori Walker-Kimbrough, która rzuciła 25 punktów. Mecz numer cztery, jutro o godz. 18:00.

,

Gorzowski AZS do trzeciego spotkania z CCC Polkowice, wyszedł z przysłowiowym „nożem na gardle” i nie miał innego wyjścia niż wygrać aby w dalszym ciągu liczyć się w walce o finał. Wyrównana pierwsza kwarta i gra punkt za punkt, dała minimalne prowadzenie drużynie trenera Dariusza Maciejewskiego (22:20). Na początku kolejnej trafienia Agnieszki Kaczmarczyk oraz Shatori Walker-Kimbrough dały już siedem „oczek” zaliczki (27:20), jednak w odpowiedzi akcje Keishy Hampton czy też Kamile Nacickaite całkowicie odwróciły tablicę wyników (33:34). Do końca pierwszej połowy trwała walka kosz za kosz, co po 20 minutach dało wynik (45:45).

Po zmianie stron najpierw lekką przewagę miały przyjezdne, by po chwili wszystko ponownie się zmieniło na korzyść gospodyń. W samej końcówce seria 6:0 uczestnika EuroCup, dała tak jak w drugiej kwarcie – siedem „oczek” przewagi (71:64). Jak się okazało była to wystarczająca przewaga, dająca zwycięstwo i pozwalająca myśleć o kolejnym meczu. Aż 25 punktów rzuciła Shatori Walker-Kimbrough, a 11 punktów i 16 zbiórek było dziełem Megan Gustafson. W zespole z Dolnego Śląska najskuteczniejsza była Aaryn Ellenberg-Wiley – 25 punktów, 7 asyst, 5 zbiórek.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. – CCC Polkowice 91:82 (22:20, 23:25, 26:19, 20:18)

stan rywalizacji: 1-2

Gorzów Wlkp.:Walker-Kimbrough 25, Hristova 14, Green 14, Kaczmarczyk 13, Owczarzak 11, Gustafson 11, Dźwigalska 3
Polkowice: Ellenberg-Wiley 25, Hampton 21, Stanković 18, Nacickaite 10, Gertchen 3, Telenga 3, Gajda 2

- Gratulacje dla zespołu z Gorzowa Wlkp., zagrali dzisiaj skutecznie i zasłużyli na zwycięstwo. Uczulałem swoje zawodniczki, że na pewno gospodarze wyjdą z dużą energią i będą chcieli wygrać to spotkanie. My mamy sporo do poprawy jeśli chodzi o naszą obronę. Trzeba odrobić lekcje i jutro zagrać dużo lepiej jeśli chcemy wywieźć z tego trudnego terenu awans do finału – powiedział po meczu Karol Kowalewski.

A co o meczu powiedział Dariusz Maciejewski? - Jeżeli ktoś myślał, że się położymy przed CCC to się grubo mylił. Dzisiaj pokazaliśmy naprawdę fantastyczny charakter i cały czas szła motywacja w tym kierunku. Musimy iść do przodu, walczyć o każdą piłkę, gdyż inaczej nie wygramy z CCC. Jedyne co musimy poprawić to walkę na tablicach, gdyż 11 zbiórek w ataku i 18 punktów zdobytych z tzw. „drugiej szansy” to jest zdecydowanie za dużo i stwarzało rywalowi cały czas kontakt z nami. Byliśmy dzisiaj bardzo dobrze dysponowani w ataku, wyciągnęliśmy wnioski i zmieniliśmy trochę system grania. A jak będzie jutro, to zobaczymy. Mentalnie musimy zagrać tak samo jak w tym meczu i wtedy mamy szansę na sukces, naprawdę CCC jest bardzo groźnym i kompletnym zespołem co widać. Są tak także indywidualności, które kiedy kończy się taktyka – zostaje gra 1na1.

W trzecim meczu półfinałowym AZS AJP Gorzów Wielkopolski wygrywa z CCC Polkowice i przedłuża walkę o awans do finału...