Courtney Hurt ponownie w Gorzowie Wlkp.
fot. www.yukaphoto.com.pl

Lista aktualności

Courtney Hurt ponownie w Gorzowie Wlkp.

Amerykanka podpisała kontrakt z drużyną z Gorzowa Wlkp., dla którego grała już w sezonie 2016/2017. Hurt wówczas była liderką zespołu i notowała średnio 18,7pkt/m oraz 10,1zb/m.

Ostatni sezon spędziła we Francji w zespole ESBVA Lille, gdzie rzucała średnio 8,1pkt/m. Posiadając paszport Bośni i Hercegowiny, pomogła drużynie awansować na EuroBasket (23pkt/m, 9,5zb/m).

- Kiedy mój agent skontaktował się ze mną w sprawie powrotu do gry w Gorzowie, chciałam podpisać kontrakt bez wahania. Znam bardzo dobrze klub oraz trenera i idealnie czuję się w stylu gry, jaki preferuje AZS. Grałam we Francji przez siedem z moich dziewięciu lat profesjonalnej kariery za granicą i chciałam zmiany. Dlaczego by nie wrócić do klubu, który dobrze znam i w którym chciałbym ponownie zagrać?! – powiedziała po podpisaniu kontaktu Courtney Hurt (na stronie klubowej).

- Pierwsze co przychodzi mi na myśl, gdy myślę o Gorzowie to zagorzali kibice, którzy wypełniają naszą małą halę. Są naprawdę naszym szóstym zawodnikiem na boisku. Pamiętam też, że klub jest bardzo profesjonalnie zarządzany i bardzo dba o swoje zawodniczki. Jest to dla mnie bardzo ważne. Cenię sobie to jeszcze mocniej, a nie w każdym klubie w mojej karierze, było tak jak w Gorzowie – wspomina Courtney Hurt.