Terminarz na sezon 2021/2022 w komplecie

,

Lista aktualności

Terminarz na sezon 2021/2022 w komplecie

Znany jest już kompletny terminarz Energa Basket Ligi Kobiet na sezon 2021/2022, gdzie już na samym początku dojdzie do spotkania mistrza Polski z uczestnikiem EuroCup - Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów Wielkopolski. Inauguracja sezonu natomiast nastąpi w Toruniu, podczas derbowego spotkania z odwiecznym rywalem z Bydgoszczy.

,

W Warszawie po 21 latach przerwy wraca ekstraklasa, a pierwszym meczem (ligowym) będzie rywalizacja z wicemistrzem Polski z Polkowic! - Sezon 2021/2022 będzie przełomowy dla sportu kobiecego w stolicy. Warszawa zyska swojego żeńskiego reprezentanta w najwyższej klasie rozgrywkowej w grach zespołowych – mówił dla Energa Basket Ligi Kobiet, Łukasz Tusiński (Prezes SKK Polonia Warszawa).

Pierwsze domowe spotkanie odbędzie się natomiast w 3. kolejce, a rywalem będzie drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego. - Swoje domowe mecze będziemy rozgrywać w hali w Centrum Sportu Wilanów (przy ul. Wiertniczej). Co oznacza, że korzystać będziemy z trzech hal, bowiem treningi nadal przeprowadzane będą głównie na Konwiktorskiej (jak wcześniej w nowej hali sąsiadującego ze stadionem Polonii liceum im. Andersa oraz w naszej "starej" hali). Liczymy nadal, że gra poza "domem" to jednak okres przejściowy i trwające od wielu miesięcy rozmowy z władzami miasta przełożą się ostatecznie na powstanie przy Konwiktorskiej nowej hali sportowej. Do obchodów 100-lecia żeńskiej sekcji gier zespołowych Polonii zostały jeszcze cztery lata i bardzo bym chciał, abyśmy tę rocznicę świętowali, grając ekstraklasowe mecze już w nowoczesnym obiekcie na Konwiktorskiej – dodaje Tusińki.

Inaugurację ligi (29.09.2021) poprzedzi mecz o Superpuchar w Poznaniu, pomiędzy VBW Arka Gdynia a BC Polkowice. W zeszłym sezonie Superpuchar w górę wzniosły koszykarki VBW Arki Gdynia, które wygrały także Puchar Polski oraz zdobyły mistrzostwo Polski.

I kolejka:
VBW Arka Gdynia - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski
BC Polkowice - SKK Polonia Warszawa
CTL Zagłębie Sosnowiec - Enea AZS Politechnika Poznań
Katarzynki Toruń - Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz
PAUZA – Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
1KS Ślęza Wrocław - GTK Gdynia


TERMINARZ SEZONU 2021/2022 (kliknij tutaj)