Ksenia Tikhonenko już w Gorzowie Wielkopolskim

,

Lista aktualności

Ksenia Tikhonenko już w Gorzowie Wielkopolskim

Ksenia Tikhonenko już w Gorzowie Wielkopolskim i po pierwszym treningu w hali. Kosze obrzucane, czekamy na resztę zespołu i startujemy z przygotowaniami do sezonu Energa Basket Liga Kobiet.

,

Ostatni sezon Ksenia Tikhonenko spędziła w grającej w EuroLeague Women Nadezhda Orenburg. W lidze rosyjskiej notowała średnio 5,4 punktu i 6,9 zbiórki, a na europejskich parkietach było to 4,7 punktu i 7,8 zbiórki. - Po kilku sezonach spędzonych w lidze rosyjskiej potrzebowałam małej zmiany i chciałam zagrać w Europie. Gorzów z wielu ofert jakie otrzymałam zaoferował mi najlepsze warunki do dalszego rozwoju sportowego. Rozmawiałam dużo z moją przyjaciółką Zosią Maigą i powiedziała mi, że uwielbia ten klub i to miasto. Bardzo mi polecała, bym wybrała właśnie AZS – powiedziała po podpisaniu kontraktu Ksenia Tikhonenko.

- Przed każdym sezonem stawiam sobie ten sam cel – być zdrowym i szczęśliwym, a wtedy w każdym meczu będziemy walczyć o zwycięstwo. Uwielbiam grać dla zespołu, dzielić się piłką, pomagać koleżankom na zasłonach, czy asystować. Moją mocną stroną na pewno jest gra pod koszem i zbiórki. Mam nadzieję, że w Gorzowie wykorzystam wszystkie swoje sportowe atuty na boisku i będziemy się razem cieszyć z wielu zwycięstw naszej drużyny – dodała nowa koszykarka PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów

Plan gier kontrolnych PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski:
- 12 - 14 września - turniej w Trutnovie (Piešťanské Čajky, BK Žabiny Brno, BK Loko Trutnov)
- 18 -19 września - turniej w Bydgoszczy (Ślęza Wrocław, Basket-25 Bydgoszcz)
- 24 - 25 września - turniej we Wrocławiu (Ślęza Wrocław, MBK Ružomberok, Zagłębie Sosnowiec)

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 2021/2022: Katarzyna Dźwigalska, Dominika Owczarzak, Anna Makurat, Karolina Matkowska, Paula Duchnowska, Ewelina Śmiałek, Courtney Hurt (Bośnia i Hercegowina), Ksenia Tikhonenko (Rosja), Borislava Hristova (Bułgaria), Stephanie Jones (USA), Stella Johnson (USA)