Rusza Energa Basket Liga Kobiet!

,

Lista aktualności

Rusza Energa Basket Liga Kobiet!

Już pierwsza kolejka EBLK przyniesie sporo emocji, a to m.in. za sprawą spotkania VBW Arki Gdynia z PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski (niedziela, godz. 17:00). Również w niedzielę o godz. 17:00 w meczu otwarcia sezonu w Arenie Toruń, Energa powalczą w derbach z Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz. Wszystkie mecze transmitowane będą na platformie InStat TV

,

1KS Ślęza Wrocław - GTK Gdynia, 03.10.2021 16:00 TRANSMISJA NA InStat TV

Ślęza w nowy sezon będzie chciała wejść z wygraną, jednak starcie z GTK wcale nie będzie należało do tych łatwych. Ubiegłoroczny beniaminek dokonał paru wzmocnień, jest m.in. Jowita Ossowska czy też Joanna Kobylińska – a to powinno zagwarantować dodatkowe punkty w każdym ze spotkań. Drużyna z Dolnego Śląska znacznie zmieniła swój skład, a liderką może być mająca już za sobą grę na polskich parkietach Dominique Wilson. Interesująca zapowiada się także starcie Michaeli Fekete i Patrici Bright z wysokimi zawodniczkami z Pomorza.

VBW Arka Gdynia - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp., 03.10.2021 17:00 TRANSMISJA NA InStat TV

Mistrza Polski podrażniony porażką w Superpucharze Polski z BC Polkowice, staje przed kolejnym trudnym zadaniem. Już na starcie sezonu przyjdzie rywalizować z zawsze groźną drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie są m.in. Courtney Hurt, Borislava Hristova czy też – a może i przede wszystkim Stephanie Jones! To właśnie Jones może być w tym sezonie liderką drużyny i poprowadzić ją na podium – czy tak się jednak stanie? W VBW Arce po ostatnim meczu duży ból głowy ma Gundars Vetra, który musi jak najszybciej poukładać zespół aby być gotowym do walki nie tylko w EBLK ale również w Eurolidze. Jest Alice Kunek, Marissa Kastanek, Klara Lundquist czy też pozyskana właśnie z Gorzowa Wielkopolskiego Megan Gustafson. To właśnie starcie Amerykańskiej środkowej z Ksenią Tikhonenko może być kluczowe dla losów tej rywalizacji.

CTL Zagłębie Sosnowiec - Enea AZS Politechnika Poznań, 03.10.2021 17:00 TRANSMISJA NA InStat TV

Zagłębie ma ambitne plany na kolejne miesiące, jednak obecnie liczy się tylko i wyłącznie dobre rozpoczęcie sezonu. W roli pierwszego szkoleniowca po raz pierwszy w historii sezon rozpocznie Jordi Aragones, który będzie chciał poprowadzić swoją drużynę do zwycięstwa nad Politechniką Poznańską. Faworytem spotkania są gospodynie, które mają w swoim składzie m.in. Jessice January oraz powracająca na polskie parkiety Aishe Sutherland. Jest także bardzo skuteczna w poprzednim sezonie w Enerdze Toruń - Sarah Sagerer. To właśnie te zawodniczki będzie musiał w pierwszej kolejności zatrzymać trener Grzegorz Zieliński, który miał spore problemy w sezonie przygotowawczym. Jak zaprezentuje się drużyna, zależy w głównej mierze od Jovany Popivić czy też Alicji Rogozińskiej – która powinna dostawać znacznie więcej minut niż w ubiegłym sezonie.

Katarzynki Toruń - Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz, 03.10.2021 17:00
TRANSMISJA NA YouTube PZKOSZ

Mecz otwarcia sezonu w Arenie Toruń, będzie także zawsze elektryzującym spotkaniem derbowym. Faworytem są koszykarki z Bydgoszczy, które kilkanaście godzin temu wywalczyły awans do fazy grupowej EuroCup. Katarzynki jeśli myślą o zwycięstwie muszą w pierwszej kolejności zatrzymać Laure Miskieniene, która już w meczach kwalifikacjach EuroCup pokazała się z bardzo dobrej strony. Na plus wypadła także Karina Michałek, która jest groźna szczególnie z obwodu, a także Angelika Stankiewicz. W zespole z Torunia łatwego zadania nie będzie miała Emilia Tłumak, pełniąca od początku sezonu rolę głównego szkoleniowca. Ważne będzie także jak w sezon „wyjdą” Shayla Bennett, Tyler Scaife czy też Evelyn Adebayo.

- Przede wszystkim zaczynamy sezon regularny. Musimy zapomnieć o grach przedsezonowych, one nigdy nie oddają prawdziwego oblicza drużyny, które wyjdzie w trakcie spotkań ligowych. - Nie mamy zbyt dużo informacji o rywalu, bo nie graliśmy z GTK w trakcie przygotowań, więc będziemy na bieżąco reagowali w trakcie spotkania. Mamy przygotowane zagrywki w ataku, przedstawiłem zespołowi założenia w defensywie i to musimy realizować - tłumaczy dla slezawroclaw.pl szkoleniowiec Ślęzy.

BC Polkowice - SKK Polonia Warszawa, 03.10.2021 18:00 TRANSMISJA NA InStat TV

Zdobywca Superpucharu Polski pokazał „pazur” w starciu z mistrzem Polski i to samo zamierza zrobić w meczu z beniaminkiem z Warszawy. Mimo dobrej dyspozycji Feyonda Fitzgerald i Stephanie Mavunga, to spotkanie nie będzie wcale dla „Pomarańczowych” łatwe. Po drugiej stronie trener Maciej Gordon będzie liczył przede wszystkim na Teja Goršič, Whitney Knight oraz Loryn Goodwin. Jeśli one „wypalą”, to Polonia w starciu z BC Polkowice… może powalczyć.