Czas na II kolejkę

,

Lista aktualności

Czas na II kolejkę

W II kolejce Energa Basket Ligi Kobiet, swój pierwszy mecz przeciwko drużynie Ślęzie Wrocław rozegra lubelska "Pszczółka". Ciekawie zapowiada się starcie w Polkowicach, gdzie wicemistrz Polski podejmie CTL Zagłębie Sosnowiec. Nie mniej emocji powinno być w Gdyni - a to za sprawą przyjazdu beniaminka z Warszawy.

,

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - Enea AZS Politechnika Poznań, sobota, godz. 17:00 TRANSMISJA NA InStat TV

Drużyna prowadzona przez trenera Piotra Kulpekszę w pierwszym meczu nowego sezonu, nie miała problemów aby pokonać w derbach Katarzynki Toruń. Dodatkowo zespół po wygranym dwumeczu, awansował do fazy grupowej EuroCup. Dobra gra to przede wszystkim zasługa Laury Miskieniene, która znakomicie po raz (drugi) odnalazła się nad Brdą. Tym razem Litwinka będzie próbowała zatrzymać Taye Davis-Reimer, która w pierwszym meczu z CTL Zagłębie Sosnowiec razem z Danielle McCray były bliskie poprowadzenia swojego zespołu do zwycięstwa.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - GTK Gdynia, sobota, godz. 18:00 TRANSMISJA NA InStat TV

W Gorzowie Wielkopolskim zaliczyli bardzo duży falstart (wysoka porażka z VBW Arką Gdynia), jednak na usprawiedliwienie trzeba zaznaczyć grę w osłabieniu. Co nie wystarczyło na mistrza Polski, powinno wystarczyć na „młodą” Gdynię. Czy tak będzie? Ważna dla losów tego pojedynku będzie przede wszystkim dyspozycja Aleksandry Parzeńskiej, Alicji Żytkowskiej czy też Julii Niemojewskiej. Jeśli GTK zagra skutecznie, to przyjezdne mogą mieć spore problemy. Pytanie także brzmi, czy „wstrzeli” się mająca 190 cm wzrostu Kseniia Tikhonenko?

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - 1KS Ślęza Wrocław, sobota, godz. 18:00 TRANSMISJA NA YouTube PZKOSZ

Pierwszy mecz w sezonie rozegra lubelska „Pszczółka”, która za rywala będzie miała byłego mistrza Polski z Wrocławia. Starcie dwóch bardzo dobrych trenerów – Krzysztofa Szewczyka oraz Arkadiusza Rusina i ich drużyn, będzie emocjonować od samego początku! Pojedynek Patricii Bright z Natash’a Mack już przed startem budzi ogromne emocje, a do tego dochodzą strzeleckie popisy Dominique Wilson z Wrocławia i Kamiah Smalls z Lublina – których z całą pewnością nie zabraknie.

BC Polkowice - CTL Zagłębie Sosnowiec, sobota, godz. 18:00 TRANSMISJA NA InStat TV

„Pomarańczowe” w pierwszej kolejce do samego końca musiały walczyć z beniaminkiem z Warszawy, a starcie z Zagłębiem również nie zapowiada się jako łatwe. Po jednej stronie będziemy mogli podziwiać popisy Feyondy Fitzgerald oraz Stephanie Mavungi, a po drugiej Jessica January oraz Niny Bogićević – a kto wyjdzie z tego z podniesioną głową? Zagłębie tydzień temu co prawda, do ostatnich sekund walczyło o zwycięstwo z drużyną z Poznania… jednak o tym meczu szybko trzeba było zapomnieć i tak też zrobiono.

VBW Arka Gdynia - SKK Polonia Warszawa, niedziela, godz. 15:00 TRANSMISJA NA InStat TV

Mistrz Polski wrócił z odległego Kurska i już szykuje się na walkę z beniaminkiem z Warszawy. To spotkanie nie będzie jednak łatwe, gdyż Polonia pokazała „pazur” w Polkowicach i przez większą część czasu walczyła z faworytem jak równy z równym oraz prowadziła do przerwy różnicą 8 – punktów. Czy trener Maciej Gordon i cała drużyna, również teraz zaskoczą tak pozytywnie i będziemy świadkami emocjonującego do samego końca spotkania? W meczu z wicemistrzem z dobrej strony pokazały się Marta Mistygacz oraz Loryn Goodwin, jeśli pokażą to samo albo więcej w starciu z obrońcą tytułu – to skuteczność Alice Kunek oraz siła Megan Gustafson może nie wystarczyć do wygranej.