Czas na 3. kolejkę - medaliści poprzedniego sezonu zagrają w Bydgoszczy

,

Lista aktualności

Czas na 3. kolejkę - medaliści poprzedniego sezonu zagrają w Bydgoszczy

W III kolejce bardzo ciekawie zapowiada się starcie w Bydgoszczy, gdzie gospodynie walczyć będą z wicemistrzem Polski z Polkowic. Na Śląsk wybierze się za to mistrz Polski, który będzie liczył nie tylko na zwycięstwo ale przede wszystkim poprawę swojej gry. Po raz pierwszy od 21 lat domowe spotkanie rozegra SKK Polonia Warszawa, a rywal będzie z najwyższej półki - gorzowski AZS!

,

CTL Zagłębie Sosnowiec - VBW Arka Gdynia, niedziela, godz. 17:00 TRANSMISJA NA InStat TV

Do Sosnowca przyjeżdża mistrz Polski, który jest zdecydowanym faworytem spotkania z Zagłębiem. VBW Arka z kompletem dwóch zwycięstw prowadzi w tabeli, jednak jej gra nie wygląda jeszcze tak jak powinna. Proste błędy oraz dłuższe przestoje, to może być klucz do tego – aby zespół prowadzony przez trenera Jordiego Aragonesa pokusił się o zwycięstwo. Aby tego dokonać potrzebne będzie także zatrzymanie Alice Kunek oraz ograniczenie do maksimum poczynań Morgan Bertsch i jeśli zagra również Megan Gustafson.

SKK Polonia Warszawa - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. , niedziela, godz. 13:00 TRANSMISJA NA YouTube PZKOSZ

Pierwszy mecz po 21 latach w „swojej” hali rozegra warszawska Polonia, która ma za sobą już dwa (dobrze) zagrane mecze z BC Polkowice oraz VBW Arką Gdynia. Czy i tym razem trener Maciej Gordon, znajdzie sposób na silnego przeciwnika? Ważne będzie w jakiej dyspozycji będą - liderka Loryn Goodwin (14,0pkt/m, 5,0zb/m) oraz doskonale znająca „smak” ekstraklasy Klaudia Sosnowska (11,0pkt/m). Po drugiej stronie trener Dariusz Maciejewski, musi jeszcze mocniej poukładać swoją drużynę – gdyż do dobrego stylu gry, jeszcze dużo brakuje. Aby myśleć o zwycięstwie, dużo będą musiały dać z siebie Borislava Hristova oraz Stella Johnson.

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - BC Polkowice, niedziela, godz. 17:00 TRANSMISJA NA InStat TV

Przed drużyną z Bydgoszczy arcytrudne zadanie, którym będzie pojedynek z wicemistrzem Polski z Polkowic. Gospodynie być może będą musiały sobie radzić bez swojej liderki, jaką jest Laura Miskiniene. Litwinka z grymasem bólu na twarzy zeszła z parkietu w końcowych minutach meczu z Olympiakosem, co nie wróży nic dobrego. Pod jej nieobecność szansę, aby się wykazać będą miały przede wszystkim - Nathalie Fontaine (14,5pkt/m) oraz Michaela Houser (11,5pkt/m). Zespół z Dolnego Śląska będzie liczył na coraz to lepiej grającą Stephanie Mavunge (15,5pkt/m, 11,1zb/m), która co mecz udowadnia swoją przydatność dla zespołu. Nie było by tego bez Feyondy Fitzgerald, rozdającej średnio 6 piłek na mecz.

Energa Toruń - 1KS Ślęza Wrocław, niedziela, godz. 17:00 TRANSMISJA NA InStat TV

Bardzo ciężkie zadanie czeka toruńską Energę, która zmierzy się z zespołem trenera Arkadiusza Rusina. W poprzedniej kolejce gospodynie odpoczywały, jednak ten czas został porządnie przepracowany na treningach. Na ile? To okaże się już w najbliższą niedzielę, gdzie będzie trzeba znaleźć odpowiedź przede wszystkim na dwa „żółto-czerwone” żądła w postaci Patrici Bright (18,0pkt/m) oraz Dominique Wilson (17,0pkt/m). W Enerdze póki co najjaśniejszym punktem jest Aleksandra Pszczolarska, jednak to zdecydowanie za mało by myśleć o wygranej.

GTK Gdynia - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, niedziela, godz. 17:00 TRANSMISJA NA InStat TV

We własnej hali zwycięstwa poszuka „młoda Gdynia”, która pod wodzą Jeleny Skerović co mecz robi postępy. Czy jednak już teraz GTK jest w stanie odnieść pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie? Będzie to bardzo trudne, gdyż podbudowana zwycięstwem w EuroCup nad zespołem z Gorzowa Wielkopolskiego – „Pszczółka” nie zamierza odpoczywać. Natasha Mack, Kamiah Smalls oraz przede wszystkim Martina Fassina – to główne zagrożenie dla ubiegłorocznego beniaminka EBLK. Kto może zatrzymać lubelskie „trio”? Być może będą to Aleksandra Parzeńska, Anna Wińkowska oraz Jowina Ossowska.