7. kolejka - hit w Lublinie oraz derby w Gdyni

,

Lista aktualności

7. kolejka - hit w Lublinie oraz derby w Gdyni

Po przerwie reprezentacyjne do gry wraca Energa Basket Liga Kobiet, gdzie w 7. kolejce hit kolejki rozegrany będzie w Lublinie - gdzie "Pszczółka" podejmie BC Polkowice! Na Pomorzu derbowe starcie pomiędzy drużynami z Gdyni, a we Wrocławiu kolejny sprawdzian dla lidera tabeli i mecz z beniaminkiem z Warszawy. Wszystkie mecze 7. kolejki będzie można obejrzeć za darmo, za pośrednictwem platformy InStat.tv

,

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.
sobota, godz. 16:30
TRANSMISJA NA InStat TV

W Bydgoszczy spotkają się dwa zespoły, które początku sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Kontuzje podstawowych zawodniczek oraz słaba gra, dały nieoczekiwane porażki i … taki sam bilans przed przerwą reprezentacyjną – (3/3). Czy kilka dni przerwy pomogło? O tym przekonamy się w starciu nad Brdą, gdzie przyjezdne będą liczyć nie tylko na liderkę Borislave Hristovą ale także na Stephanie Jones, Courtney Hurt, Stelle Jonhson czy też Ksenie Tikhonenko. Po drugiej stronie ostatnie bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Jillian Alleyne (17,8pkt/m), dają dużą nadzieję na poprawę wyników. Do tego potrzebna jest jednak dużo lepsza gra Nathalie Fontaine (14,5pkt/m) i Michaeli Houser (14,5pkt/m). Zespół z Bydgoszczy w ostatniej kolejce przerwał pasmo trzech porażek ligowych, a także niepowodzenia w EuroCup.

GTK Gdynia - VBW Arka Gdynia
sobota, godz. 17:00
TRANSMISJA NA InStat TV

Derbowe spotkanie w Gdyni ma jednego faworyta, jednak ważne w tym spotkaniu będzie to w jakim stylu zagra drużyna prowadzona przez trenera Gundarsa Vetre. Ostatnie mecze są słabe, a porażki w Sosnowcu oraz we własnej z wrocławską Ślęzą tylko to potwierdziły. Drużynie do dobrej dyspozycji brakuje dużo, a jeszcze więcej potrzeba na rozegraniu. Bardzo słabo gra Klara Lundquist (5,5pkt/m), a cierpi na tym gra podkoszowych – Megan Gustafson (16,8pkt/m) i Morgan Bertsch (13,6pkt/m). Po drugiej stronie, młode i ambitne rodzime zawodniczki pod wodzą Jeleny Skerovic liczyć będą na dobrą grę po obu stronach parkietu. Liderką zespołu jest Aleksandra Parzeńska (13,8pkt/m, 6,8zb/m), jednak jej vis-a-vis Megan Gustafson nie powinna mieć problemów aby zdominować obie tablice.

Enea AZS Politechnika Poznań - Energa Toruń
sobota, godz. 18:00
TRANSMISJA NA InStat TV

W Poznaniu zespół prowadzony przez trenera Grzegorza Zielińskiego będzie chciał odnieść drugie zwycięstwo, jednak nie będzie to takie łatwe. Co prawda Energa dopiero w ostatniej kolejce odniosła drugie zwycięstwo, lecz było ono odniesione nad mocną drużyną z Gorzowa Wlkp. W nim zespół z Torunia pokazał charakter oraz to czego brakowało we wcześniejszych spotkaniach – zgranie. Teraz Danielle McCray (17,8pkt/m, 9,0zb/m) oraz Taya Davis-Reimer (14,0pkt/m, 7,2zb/m), będą musiały pokazać swoje umiejętności w walce z Oumoul Sarr (13,5pkt/m, 6,5zb/m) oraz Evelyn Adebayo (8,5pkt/m, 4,5zb/m). Znakomity pojedynek strzelecki szykuje się na obwodzie, gdzie Jovana Popović (11,4pkt/m) rywalizować będzie z Quinntavia Bennett (12,2pkt/m).

1KS Ślęza Wrocław - SKK Polonia Warszawa
niedziela, godz. 17:00
TRANSMISJA NA InStat TV

Do Wrocławia przyjeżdża beniaminek z Warszawy, który pokazał już swoją siłę w tym sezonie. Wygrane z Zagłębiem Sosnowiec oraz w Bydgoszczy – dają dużo do myślenia dla innych drużyn, a dla trenera Macieja Gordona czas na złapanie „oddechu”. To spotkanie będzie także kolejnym meczem (po wygranych nad BC Polkowice i VBW Arka Gdynia) dla trenera Arkadiusza Rusina, aby pokazać ponownie znakomita grę w obronie i zatrzymanie bardzo groźnych – Loryn Godwin (20,0pkt/m) i Klaudii Sosnowskiej (14,0pkt/m). W drużynie z Dolnego Śląska bardzo ważne będzie, jak zagrają Dominique Wilson (20,0pkt/m) oraz Patricia Bright (15,5pkt/m, 9,7zb/m). Ta ostatnia będzie miała także za zadanie zatrzymać wspomnianą Goodwin, co nie będzie takie łatwe. Czerwono-żółte zajmują obecnie pozycję lidera, co jest bardzo dużą niespodzianką na tym etapie sezonu - czy tak zostanie także po kolejnej kolejce?

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - BC Polkowice
niedziela, godz. 18:00
TRANSMISJA NA YouTube PZKOSZ

Do Lublina przyjeżdża wicemistrz Polski i zapowiada to bardzo zacięte spotkanie, które może potrwać więcej niż 40 minut. Niepokonana do tej pory „Pszczółka”, dobrą grę zawdzięcza duetowi Kamiah Smalls (15,8pkt/m) – Natasha Mack (15,2pkt/m)! Jeśli jest on skuteczny, to nie ma co martwić się o wygrane. Tak było m.in. w meczach z drużynami z Poznania oraz Gorzowa Wlkp., gdzie rywalki nie były w stanie w żaden sposób zatrzymać naporu zespołu z Lublina. Bardzo dobrze pod nieobecność kontuzjowanej Martiny Fassiny gra Aleksandra Stanacev, która celnymi rzutami zza linii 6,75 daje bardzo potrzebne punkty. Jeśli chodzi o zespół z Polkowic, to liderką jest tam Stephanie Mavunga (14,4pkt/m, 11,2zb/m), która razem z Feyonda Fitzgerald (15,4pkt/m, 4,4as/m) tworzy bardzo groźny duet szczególnie w ataku. I to właśnie te dwie zawodniczki będzie musiały zatrzymać gospodynie, jeśli myślą o wygranej. „Pomarańczowe” rzucają średnio 83,0 punkty w meczu, co jest najlepszym wynikiem w całej lidze.