Sinusoida w Bydgoszczy, derby Gdyni dla VBW Arki

,

W sobotnich meczach 7. kolejki, bardzo dużó emocji było w Bydgoszczy - gdzie znakomita ostatnia kwarta, dała wygraną gospodyń nad przyjezdnymi z Gorzowa Wlkp. Derby Gdyni natomiast po raz kolejny padły łupem euroligowej VBW Arki, która wysoko pokonała GTK. Z powodu zakażeń COVID-19, odwołany został mecz Enea AZS Politechnika Poznań - Energa Toruń.

,

Po 10 minutach gry zespół z Bydgoszczy prowadził różnicą 8 punktów (24:16), jednak kolejne minuty to seria 14:0 przyjezdnych – dająca wyczekiwane prowadzenie. Po kolejnych akcjach m.in. Borislavy Hristovej oraz Stephanie Jones, przewaga wynosiła już 10 „oczek” – (35:25). Druga kwarta zakończyła się zwycięstwem zespołu prowadzonego przez Dariusza Maciejewskiego – (27:6), co dało 13 – punktowy handicap po pierwszej połowie. Po zmianie stron, gdy wydawało się, że przyjezdne będą kontrolować przebieg spotkania… stało się zupełnie co innego. Basket 25 punkt po punkcie odrabiał straty, by na ostatnią kwartę wyjść z 7 – punktową stratą (52:57). W ostatniej kwarcie gospodynie zanotowały serię 21:0, czym przypieczętowały wygraną! Znakomicie zagrała Jillian Alleyne, która uzbierała double-double w postaci 22 punktów oraz 16 zbiórek. „Oczko” więcej dodała Michaela Houser, trafiając aż 6x zza linii 6,75!

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 80:70 (24:16, 6:27, 22:16, 28:11)

Bydgoszcz: Houser 23, Alleyne 22 (16zb), Fontaine 14, Stankiewicz 13, Sobiech 4, Pobozy 2, Michałek 2
Gorzów Wlkp.: Jones 24 (12zb), Hurt 16, Hristova 13, Makurat 8, Owczarzak 4 (10zb), Michniewicz 3, Matkowska 2

W pierwszym zakończonym meczu 7. kolejki #EnergaBasketLigaKobiet - Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz pokonały AZS...

Opublikowany przez Energa Basket Liga Kobiet Sobota, 20 listopada 2021

W derbach Gdyni, od pierwszego gwizdka zdecydowaną przewagę miała VBW Arka – która po 20 minutach prowadziła z GTK już (46:31). Drużyna trenera Gundarsa Vetry nie forsowała tempa, a szansę gry dostały wszystkie będące w składzie zawodniczki. Najlepiej wypadła Marissa Kastanek, która uzbiera 20 punktów. Double-double w postaci 13 punktów oraz 13 zbiórek, było dziełem Megan Gustafson. U rywalek 18 „oczek” rzuciła Aleksandra Parzeńska, a punkt mniej dodała Julia Bazan.

GTK Gdynia - VBW Arka Gdynia 60:91 (15:21, 16:25, 15:25, 14:20)

GTK Gdynia: Parzeńska 18, Bazan 17, Ossowska 9, Szulc 5, Żytkowska 4, Niemojewska 3 (11as), Stasiak 2, Kobylińska 2
VBW Arka Gdynia: Kastanek 20, Bertsch 16, Gustafson 13 (13zb), Bernies 11, Podgórna 7, Dobrowolska 6, Lundquist 5, Begic 4, Borkowska 4, Szymkiewicz 3, Rudzka 2