,

"Czarne Koszule" wygrywają po raz czwarty z rzędu

SKK Polonia Warszawa pokonująć GTK Gdynia, odniosła czwartą wygraną z rzędu oraz czwartą wygraną w obecnym sezonie. Zwycięstwo dała skuteczna gra liderki - Loryn Goodwin, która uzbierała 21 punktów.

,

SKK Polonia Warszawa pokonała we własnej hali GTK Gdynia, odnosząc tym samym czwarte zwycięstwo z rzędu w debiutanckim sezonie – oraz czwarte zwycięstwo z rzędu. Po 20 minutach gospodynie prowadziły 43:31, a tak wysoką przewagę dało m.in. trafienie zza linii 6,75 równo z końcową syreną Loryn Goodwin! Po zmianie stron GTK głównie za sprawą trafień Aleksandry Parzeńskiej oraz Alicji Żytkowskiej zniwelował część strat i przed ostatnią kwartą, ciągle był w grze o pierwszą w historii wygraną w ekstraklasie. Gdy w 34 minucie mecz za trzy trafiła Żytkowska – oba zespoły dzieliło zaledwie pięć „oczek” (53:58), jednak w kolejnych akcjach Polonia skutecznie odpowiadała. GTK jednak nie odpuściło i bałkański charakter Jeleny Skerovic przeniósł się również na drużynę. Skuteczne akcje wspomnianej wyżej Żytkowskiej oraz „oczka” Anny Wińkowskiej dały na 3 minuty i 48 sekund przed końcową syreną wynik (62:58). Ostatnie jednak minuty, to skuteczniejsza gra gospodyń, które dwoma celnym z rzędu rzutami (Loryn Goodwin, Weronika Preish) zza linii 6,57 postawiły kropkę nad „i”.

SKK Polonia Warszawa - GTK Gdynia 77:65 (23:15, 20:16, 13:15, 21:19)

Warszawa: Goodwin 21, Knight 17, Sosnowska 12, Leszczyńska 10, Preihs 8, Siemienas 5, Gorsic 4
Gdynia: Parzeńska 16, Żytkowska 15, Wińkowska 15, Kobylińska 8, Niemojewska 3, Szulc 3, Marcinkowska 2, Bazan 2, Ossowska 1

Beniaminek - SKK Polonia Warszawa na własnym parkiecie pokonuje zespół z Pomorza - GTK Gdynia - 77:65! Jest to czwarte...

Opublikowany przez Energa Basket Liga Kobiet Sobota, 27 listopada 2021

Jelena Skerović (trener GTK Gdynia) - Gratulacje dla Polonii za ich wygraną. Myślę że mecz był bardzo dobry mecz, dziewczyny z Polonii odskoczyły w pewnym momencie na 15 punktów. Gratulacje też dla moich dziewczyn, które grały bardzo dobrze w ataku i w obronie. Myślę że o wyniku meczu zadecydowały trzy, cztery ostatnie piłki, właśnie do momentu gdzie Preihs i Goodwin trafiły za 3 punkty a my mieliśmy potem dwie straty. Była dobra walka, szkoda meczu. Mam nadzieję, że wkrótce uda nam się wreszcie zrealizować cel wygrania kilku meczów. Gramy z meczu na mecz coraz lepiej i bardzo mocno pracujemy na zwycięstwa. Gratulacje dla Polonii. Teraz patrzymy na następny mecz z Sosnowcem u nas.

Maciej Gordon (trener, SKK Polonia Warszawa) - Gratuluję zespołowi z Gdyni świetnej postawy. Zespół przyjezdnych bardzo mocno nam się postawił. Na pewno nasze trzy ostatnie zwycięstwa miały wpływ na to, że był to dla nas bardzo trudny mecz i pomimo, że bardzo dbaliśmy o to, by zredukować presję, to zawsze z tyłu głowy pojawia się element lekceważenia drugiego zespołu, gdy nie ma on na koncie ani jednego zwycięstwa. Drużyna GTK zaskoczyła nas trochę elementem strefy, gdzie troszkę nie realizowaliśmy założeń, chociaż ją ćwiczyliśmy. Wiedzieliśmy, że jak zespół z Gdyni zacznie przegrywać, postawi strefy, zawodniczki grały też dobrze kombinacyjnie. Cieszymy się z 2 punktów, jednak nasz styl gry pozostawia sporo do życzenia i musimy nad tym mocno popracować. Za tydzień gramy z do tej pory niepokonanym Lublinem, jednak na pewno musimy popracować, by walczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie.