Ślęza wygrywa z Zagłębiem - Polki w roli głównej

,

Ślęza Wrocław po zaciętym spotkaniu pokonała CTL Zagłębie Sosnowiec, a główna w tym zasługa - Moniki Jasnowskiej oraz Anny Jakubiuk! Była to szósta wygrana zespołu z Dolnego Śląska, co ponownie dało pozycje lidera w tabeli.

,

W Sosnowcu bardzo zacięta pierwsza połowa, nie dała odpowiedzi kto jest bliżej wygranej. Lepiej spotkanie rozpoczęły gospodynie, które po skutecznych akcjach w końcówce pierwszej kwarty wypracowały 6 – punktową przewagę 19:13. Kolejne minuty to jednak lepsza gra Ślęzy, w tym Julii Drop i Patricii Bright – dająca prowadzenie 22:21. Od tego momentu do zakończenia pierwszej połowy gra była wyrównana, a na dłuższą przerwę z „oczkiem” przewagi zeszły gospodynie – 38:37. Po 12 punktów miały już na swoim koncie Sarah Sagerer oraz Aisha Sutherland, a u rywalek również (12) Julia Drop.

Po zmianie stron Ślęza wypracowała 6-punktową przewagę 46:40, jednak kilkanaście sekund później był już remis. Kolejne minuty ponownie były zacięte, jednak w końcówce trzeciej kwarty dużo bardziej skuteczniejsze były przyjezdne. Punkty Anny Jakubiuk oraz Moniki Jasnowskiej, dały prowadzenie 63:57 po 30 minutach gry. W ostatniej kwarcie kolejny remis dało trafienie Sary Sagerer (po 66), lecz i na to odpowiedź miała drużyna trenera Arkadiusza Rusina. Ostatnie minuty to przełomowe dla losów spotkania trafiania Jasnowskiej, które dały wygraną.

CTL Zagłębie Sosnowiec - 1KS Ślęza Wrocław 73:77 (19:13, 19:24, 19:26, 16:14)

Sosnowiec: January 20, Sagerer 17, Sutherland 16 (13zb), Bogicevic 11, Zuziak 4, Wojtala 4, Jasiulewicz 1
Wrocław: Jsnowska 20 (5x3), Jakubiuk 18, Drop 14, Bright 12, Stefańczyk 8, Kuczyńska 5

Polki w roli głównej, a Ślęza Wrocław wygrywa z CTL Zagłębie Sosnowiec ???? Monika Jasnowska rzuciła 20 punktów, a dwa "...