- Gdynia pokazała dlaczego w Eurolidze i dlaczego jest mistrzem Polski - mówi Krzysztof Szewczyk

VBW Arka Gdynia wysoko pokonała lubelską "Pszczółkę", która do dzisiejszego spotkania była jedyną niepokonaną drużyną w Energa Basket Lidze Kobiet. Co o tym meczu mówią trenerzy obu drużyn Gundars Vetra oraz Krzysztof Szewczyk?

Do Gdyni przyjechała niepokonana lubelska „Pszczółka”, co mogło dać bardzo wyrównane spotkanie. Jednakże mistrz Polski już z Alice Kunek w składzie, nie dał żadnych szans drużynie trenera Krzysztofa Szewczyka i już po 10 minutach prowadził 27:16. Kolejne minuty także stały pod znakiem zdecydowanej dominacji drużyny z Pomorza, co powiększyły przewagę do 28 „oczek” po pierwszej połowie. Zmiana stron nie zmieniła obrazu gry, co dało pewną wygraną zespołu z Gdyni. W zespole prowadzonym przez Gundarsa Vetre liderką była ex-„Pszczółka” – Morgan Bertsch, która uzbierała 26 punktów oraz 4 zbiórki. Alice Kunek dodała 16 „oczek”, a Marissa Kastanek – 13.