- Starałyśmy się dać z siebie wszystko - mówi Marta Nowicka z Energa Toruń

Lista aktualności

- Starałyśmy się dać z siebie wszystko - mówi Marta Nowicka z Energa Toruń

BC Polkowice pewnie pokonało Energa Toruń w meczu 8. kolejki EBLK, odnoszą tym samym piąte zwycięstwo w obecnym sezonie. Co o meczu powiedzieli na konferencji prasowej Emilia Tłumak i Karol Kowalewski oraz Weronika Gajda i Marta Nowicka?


Emilia Tłumak (trener Energa Toruń): - Jadąc do Polkowic wiedziałyśmy, że będzie to trudny mecz. Gospodarze to bardzo dobry zespół posiadający klasowe i doświadczone zawodniczki. Niestety, cały mecz ustawiła pierwsza kwarta, ale dobrze, że potrafiłyśmy wrócić do gry. W kolejnych pokazałyśmy, że potrafimy walczyć.

Marta Nowicka (Energa Toruń): - Wiedziałyśmy, że będzie to trudny mecz z mocnym przeciwnikiem. Starałyśmy się dać z siebie wszystko. Pierwsza kwarta zaważyła o losach tego meczu. Miałyśmy problem z zatrzymaniem szybkiego ataku gospodarzy. Mamy nadzieję, że w kolejnych kwartach zdołałyśmy przekonać kibiców do tego, że mamy charakter i potrafimy walczyć. Przed nami kolejne mecze i będziemy walczyć o zwycięstwa.

Karol Kowalewski (trener BC Polkowice): - Wygraliśmy mecz i to jest najważniejsze. Mamy teraz bardzo ciężki kalendarz. Dwa dni temu wróciliśmy z Turcji, gdzie też nie było łatwo, a jutro rano wyjeżdżamy do Rosji. Cieszy nas to, że mogliśmy dzisiaj podzielić minuty i oszczędzić siły. Drużynie z Torunia należą się gratulacje za walkę.

Weronika Gajda (BC Polkowice): - Cieszy nas oczywiście zwycięstwo, które jest w tym trudnym dla nas kalendarzu jest niezwykle cenne. Na pewno nie satysfakcjonuje nas liczba strat i nad tym musimy popracować. Trochę rozluźniła nas wysoka przewaga po pierwszej kwarcie i nie możemy sobie w kolejnych meczach na to pozwolić.