15. kolejka - hit w Lublinie, mecz o cztery

,

Lista aktualności

15. kolejka - hit w Lublinie, mecz o cztery "oczka" w Gdyni

Hit 15. kolejki odbędzie się w Kozim Grodzie, gdzie w niedzielny wieczór lubelska "Pszczółka" podejmie coraz lepiej spisującą się drużynę z Gorzowa Wielkopolskiego. Dużo emocji zapowiada się także w Gdyni, gdzie w meczu o "cztery" punkty GTK Gdynia zagra z Energą Toruń. Przełożone zostały spotkania w Sosnowcu oraz w Bydgoszczy.

,

GTK Gdynia - Energa Toruń
08.01.2022 14:00
TRANSMISJA NA InStat TV

Do Gdyni przyjeżdża Energa Toruń, która w przypadku wygranej… praktycznie zagwarantuje sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Gospodynie wciąż szukają pierwszego w historii zwycięstwa w EBLK, zespół z Torunia natomiast ma serię siedmiu porażek. Wcześniej jednak udało się pokonać gorzowski AZS oraz właśnie GTK. Jak będzie tym razem? Faworytem są przyjezdne, które mają w swoim składzie m.in. Oumoul Sarr, Quinntavia Bennett czy też Tyler Scaife. Szczególnie z Sarr zespół z Gdyni będzie miał dość duże problemy w zatrzymaniu jej. Na obwodzie także nie będzie łatwo, gdyż będzie trzeba wykazać się i stracić trochę sił również w ataku. W ostatnim meczu nie zagrała liderka – Aleksandra Parzeńska, a zespół wysoko przegrał wówczas w Lublinie.

1KS Ślęza Wrocław - Enea AZS Politechnika Poznań
08.01.2022 17:00
TRANSMISJA NA InStat TV

Zespół z Poznania w ciągu ostatnich dni zmienił wiele – nie ma już liderek, jakimi były Danielle McCray oraz Taya Davis-Reimer. Nie ma także Katarzyny Trzeciak, a w ostatnich meczach nie grała Liliana Banaszak. Zaledwie dwa zwycięstwa to zdecydowanie za mało, stąd te zmiany… czy jednak da to poprawę gry? W ich miejsce sprowadzono Michaele Houser oraz Chennedy Carter, która ma „papiery” na granie i powinna dać dużo korzyści całej drużynie. Jednakże walka z wrocławską Ślęzą, nigdy nie należała do łatwych i tak też będzie i tym razem. Na obwodzie szaleje Dominique Wilson oraz Anna Jakubiuk i Julia Drop, a bliżej kosza Patricia Bright i Michaela Fekete – i to tutaj gospodynie powinny mieć największą przewagę.

CTL Zagłębie Sosnowiec - SKK Polonia Warszawa (PRZEŁOŻONY)
08.01.2022 17:00
TRANSMISJA NA YotuTube PZKosz

W Sosnowcu czekają na powrót liderki - Niny Bogicevic, jednak po drugiej stronie w ostatnich spotkaniach także skład nie był kompletny. Przede wszystkim odczuwalny był brak Loryn Goodwin, Whitney Night i Martyny Leszczyńskiej. Pod nieobecność w drużynie z Sosnowca Serbki, ciężar zdobywania punktów jeszcze bardziej wzięły na siebie Jessica January oraz Aishah Sutherland – i doskonale się z tego wywiązują. Gospodynie w ostatnim meczu przez 20 minut walczyły z BC Polkowice, jednak ostatecznie wysoko uległy. Wcześniej natomiast zanotowały serię czterech zwycięstw z rzędu, co pozwoliło wskoczyć w górne rejony tabeli i rozpocząć walkę być może nawet o 5-6 miejsce na zakończeniem sezonu zasadniczego. Aby to uczynić bardzo ważne będzie sobotnie spotkanie z beniaminkiem, który… także może walczyć o wyższa pozycję. Polonia wygrała w tym sezonie sześć spotkań, w tym także po zaciętej końcówce właśnie z Zagłębiem.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.
09.01.2022 18:00
TRANSMISJA NA InStat TV

Zespół z Gorzowa Wlkp. w ostatnich meczach pokonał m.in. Ślęzę oraz mistrza Polski z Gdyni, a także wysoko GTK Gdynię i SKK Polonię. To pozwoliło wskoczyć na wyższe miejsce w ligowej tabeli i pokazało to na co tak długo czekał trener Dariusz Maciejewski – dużo lepszą grę! Na liderkę wyrosła Stephanie Jones, która grała w ostatnich meczach tak dobrze, jak w zeszłym sezonie w Ślęzie Wrocław. Do tego jest waleczna Courtney Hurt oraz (a może i przede wszystkim) Borislava Hristova. Bułgarka od początku sezonu gra znakomicie i do pełni szczęścia brakowało zwycięstw, które nareszcie przyszły. Wyjazd do Lublina nie będzie jednak łatwy, gdyż duet trenerski Krzysztof Szewczyk-Marek Lebiedziński dobrze trafili z transferami i mogą liczyć na Kamiah Smalls i Natashe Mack. Do gry wróciła Martina Fassina, a bardzo dobrze w ostatnich meczach gra Klaudia Niedźwiedzka. To spotkanie z całą pewnością zasługuje na miano meczu kolejki, a niewykluczone jest także zakończeniem go w dodatkowym czasie gry.

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz - VBW Arka Gdynia (PRZEŁOŻONY)
08.01.2022 18:00
TRANSMISJA NA InStat TV