,

"Pszczółka" z patentem na zespół z Gorzowa Wlkp., pierwsza wygrana GTK Gdynia w ekstraklasie

W hicie kolejki lubelska "Pszczółka" pewnie pokonała rywalki z Gorzowa Wlkp., które przegrały w tym sezonie już po raz czwarty z zespołem z Koziego Grodu. Bardzo dobrze zagrała Natasha Mack - 14 punktów i 15 zbiórek oraz Kamiah Smalls - "oczko" więcej. Pierwszy mecz w ekstraklasie wygrało GTK Gdynia, które zmierzyło się z Energą Toruń.

,

34 mecze – tyle GTK Gdynia, czekała na historyczną wygraną w ekstraklasie. Udało się tego dokonać we własnej hali w starciu z Energą Toruń, jednak przed spotkaniem zdecydowanym faworytem były przyjezdne. Po 10 minutach gry wszystko toczyło się tak, jak powinno dla drużyny Torunia, która prowadziła 20:14. GTK w kolejnych 10 minutach zbliżyło się i na dłuższą przerwę zeszło tracąc do rywalek, zaledwie dwa „oczka”. Po zmianie stron gra w dalszym ciągu była zacięta i wszystko było możliwe. Ostatnią kwartę „otworzyła” Aleksandra Pszczolarska i było 50:45… by jednak w kolejnych minutach seria 12:0 GTK dała na 2 minuty i 17 sekund przed zakończeniem siedem „oczek” przewagi – 57:50. W ostatnich sekundach Energa nie potrafiła odrobić strat, a kropkę nad „i” na 5 sekund przed zakończeniem postawiła Julia Bazan (18 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst). Double-double uzbierała Anna Wińkowska (12 punktów, 12 zbiórek), a punkt więcej rzuciła Alicja Żytkowska.

GTK Gdynia - Energa Toruń 61:56 (14:20, 19:15, 12:13, 16:8)

Gdynia: Bazan 18, Żytkowska 13, Wińkowska 12 (12zb), Parzeńska 10, Szulc 4, Kobylińska 3, Marcinkowska 1
Toruń: Scaife 17, Pszczolarska 15, Adebayo 11 (14zb), Podkańska 5, Bennett 4, Sarr 2, Nowicka 2

34 mecze - tyle GTK Gdynia czekała na historyczne zwycięstwo w #EnergaBasketLigaKobiet ???????? Udało się tego dokonać w...

Opublikowany przez Energa Basket Liga Kobiet Sobota, 8 stycznia 2022

W hicie kolejki w Lublinie, poległ gorzowski AZS… który po raz kolejny nie znalazł sposobu na „Pszczółkę”. Po raz czwarty górą był zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Szewczyka, który tym razem szczególnie w pierwszej połowie zagrał bardzo ofensywnie. Przyjezdne po 10 minutach przegrywały 24:30, by w kolejnych minutach mieć jeszcze większą stratę. Udało się jednak „wrócić” do gry jeszcze przed zmianą stron i wszystko było jeszcze możliwe. Niestety trzecia kwarta, po raz kolejny pokazała – kto będzie w starciu tych dwóch zespołów rozdawać karty. Ostatecznie zespół z Lublina wysoko pokonał swojego rywala i razem z BC Polkowice ma najlepszy bilans w całej lidze (10/2).

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 81:64 (30:24, 15:15, 21:11, 15:14)

Lublin: Smalls 16, Stanacev 15, Mack 14 (15zb), Fassina 13, Jakubcova 11, Kurach 4, Niedźwiedzka 3
Gorzów Wlkp.: Hurt 13, Jones 12, Hristova 12, Keller 11, Tikhonenko 9, Owczarzak 7

Kamiah Smalls rzuciła 16 punktów, Natasha Mack uzbierała 14 punktów i 15 zbiórek - a AZS UMCS Lublin pewnie pokonał w...