17. kolejka - wygrane gospodyń

,

W tylko dwóch meczach 17. kolejki rozegranych w weekend, zwycięstwa odniosły gospodynie. Gorzowski AZS wysoko pokonał Energe Toruń, a w Bydgoszczy do samego końca o dwa "oczka" walczyło CTL Zagłębie Sosnowiec - ostatecznie wygrały gospodynie.

,

Bez emocji było w Gorzowie Wlkp., gdzie gospodynie już w pierwszych 10 minutach wypracowały bezpieczną i ogromną przewagę (34:9). Kolejna kwarta była dużo bardziej zacięta, jednak skuteczna gra po zmianie stron jeszcze bardziej powiększyła przewagę drużyny prowadzonej przez trenera Dariusza Maciejewskiego. Przewaga widoczna była w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła, a dodatkowo w grze zespołowej. Gospodynie rozdały aż 28 piłek, przy 12 rywalek.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Energa Toruń 97:56 (34:9, 21:20, 21:7, 21:20)

Gorzów Wlkp.: Jones 29, Hristova 22, Hurt 20, Tikhonenko 15 (12zb), Owczarzak 5, Michniewicz 4, Dźwigalska 2
Toruń: Sarr 14, Adebayo 11, Bennett 11, Podkańska 9, Pszczolarska 7, Grzenkowicz 2, Wieczyńska 2

Wygrana pierwsza kwarta aż 34:9, ustawiła dalszym przebieg spotkania gospodyń z Gorzowa Wlkp. z Energa Toruń. Gospodynie...

Opublikowany przez Energa Basket Liga Kobiet Sobota, 22 stycznia 2022

Dużo bardziej zacięte było spotkanie w Bydgoszczy, gdzie grające bez jednej z liderek - Jillian Alleyne gospodynie do samego końca musiały walczyć o zwycięstwo z zespołem z Sosnowca. Wyrównana była pierwsza kwarta, jednak już w kolejnych 10 minutach wyraźnie lepsze były koszykarki prowadzone przez trenera Piotra Kulpekszę. Na ostatnią kwartę Basket 25 wyszedł z 17-punktową przewagą, jednak trafienia m.in. Niny Bogicevic oraz Aleksandry Wojtali punkt po punkcie niwelowały straty. W ostatnich sekundach jednak kropkę nad „i” postawiła dwoma celnymi rzutami wolnymi Niki Eivery.

Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz - CTL Zagłębie Sosnowiec 78:73 (19:20, 21:11, 26:18, 12:24)

Bydgoszcz: Eivery 22, Stankiewicz 16, Mcihałek 14, Miskiniene 11 (12zb), Zasada 8, Sobiech 7
Sosnowiec: Bogicevic 24, January 20 (11as), Sutherland 13, Sagarer 7 (12zb), Wojtala 7, Jasiulewicz 1, Wnorowska 1

CTL Zagłębie Sosnowiec w ostatniej kwarcie „goniło” wynik, jednak ostatecznie dwa punkty w ligowej tabeli padły łupem...