VBW Arka Gdynia z brązowymi medalami!

VBW Arka Gdynia po raz drugi pokonała gorzowski AZS, sięgając tym samym po brązowe medale w sezonie 2021/2022. Spotkanie w Gorzowie Wlkp. było dużo bardziej zacięte niż pierwszy mecz, a o wygranej zadecydowały ostatnie minuty spotkania. Puchar oraz medale wręczał Eugeniusz Kijewski, wiceprezes Polskiego Związku Koszykówki.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - VBW Arka Gdynia 63:69 (16:8, 11:21, 21:22, 15:18)

stan rywalizacji: 0-2

Gorzów Wlkp.: Makurat 18, Hurt 18, Jones 17, Matkowska 5, Śmiałek 3, Owczarzak 2
Gdynia: Gustafson 18 (17zb), Begic 11, Podgórna 8, Kastanek 8, Bertsch 7, Bazan 5, Kunek 4, Pavlopoulou 4, Dobrowolska 3, Borkowska 1

Wyrównana i zacięta walka toczyła się do ostatniej sekundy spotkania. Na prowadzenie wymiennie wychodziły obydwa zespoły. Kluczowym momentem konfrontacji okazał się celny rzut zza łuku Agaty Dobrowolskiej, który pod koniec trzeciej kwarty wyprowadził gdynianki na prowadzenie 51:48. Gorzowianki nieustannie deptały po piętach faworytkom meczu, jednak to Mistrzynie Polski dyktowały tempo gry. Celny rzut zza łuku autorstwa Kamili Podgórnej powiększył przewagę, a szanse na dowiezienie zwycięstwa były coraz bardziej realne. Na dwie minuty do końca spotkania zawodniczki Jeleny Skerović wszyły na prowadzenie 67:57, a 10 punktowa przewaga zapewniła brązowe medale Mistrzostw Polski EBLK dla gdyńskich koszykarek.

– Wiedziałyśmy, że w Gorzowie ciężko się gra, ale jednak w decydujących momentach zagrałyśmy bardzo dobrze w obronie i wykorzystałyśmy naszą moc w ataku. Dziękuję kibicom, że przyjechali do Gorzowa i kibicowali nam do ostatniej minuty i dziękuje moim dziewczynom, bo wiedziały o co gramy i była moc i energia od pierwszej do ostatniej minuty. Jestem szczęśliwa i dziękuję wszystkim - powiedziała po meczu Jelena Skerovic.