Derby w Toruniu, ciężkie zadanie przed VBW Arką

Lista aktualności

Derby w Toruniu, ciężkie zadanie przed VBW Arką

W 7. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet dojdzie do pierwszych w tym sezonie derbów pomiędzy - Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń a KS Basket 25 Sp. z o.o. Bydgoszcz, który za każdym razem elektryzują całą koszykarską Polskę! Bardzo ciekawie zapowiadają się mecze w Sosnowcu oraz we Wrocławiu, gdzie w roli minimalnych faworytów występują drużyny przyjezdne. Transmisja wszystkich spotkań na Emocje. TV

SKK Polonia Warszawa - BC Polkowice
12.11.2022 13:00

Do Warszawy przejeżdża podrażniony wysoka porażką w Eurolidze Mistrz Polski z Polkowic, który nie powinien mieć dużych problemów z zainkasowaniem dwóch punktów. Stephanie Mavunga, Sasa Cado, Yvonne Turner kontra Andreona Keys, Jessica Jackson, Angeliki Vintsilaiou – to z całą pewnością gwarancja dużych emocji, których w meczach SKK Polonii w tym sezonie nie brakuje.

Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń - KS Basket 25 Sp. z o.o. Bydgoszcz
12.11.2022 18:00

Pierwsze w tym sezonie derby pomiędzy Energą a KS Basket 25 z całą pewnością, dostarczą dużych emocji. W roli faworyta wystąpi zespół z Bydgoszczy, który może przede wszystkim liczyć na duet – Sparkle Taylor – Stephanie Kostowicz. W Toruniu jednak Elmedin Omanic ma kim „straszyć” rywali i kim grać. Przede wszystkim jest Alexis Jones, która rzuca średnio 23,5pkt/m! Pod koszem dobrze radzi sobie Marte Grays, a jeśli dodamy do tego bardzo dobrze grającą w tym sezonie Angelikę Stankiewicz – to śmiało można stwierdzić, że mecz ten nie powinien być jednostronny.

- Do tej pory nie straciliśmy wiele, nie przegrywaliśmy meczów do wygrania, mieliśmy bardzo trudny terminarz. Teraz zaczyna się seria spotkań, która zadecyduje o naszej przyszłości - przyznaje trener Elmedin Omanić. - Na pewno mamy większe szanse na zwycięstwo niż w ostatnich dwóch meczach. Będziemy dobrze przygotowani, ale do tego musimy być skoncentrowani na 200 procent od pierwszej do ostatniej akcji meczu - dodaje szkoleniowiec "Katarzynek". dla katarzynkibasket.pl

MB Zagłębie Sosnowiec - VBW Arka Gdynia
12.11.2022 18:00

Do Sosnowca zawita były Mistrz Polski z Gdyni, który będzie miał dość trudne zadanie. Zagłębie w tym sezonie gra bardzo dobrze, a jeszcze lepiej prezentuje się Jessica January -16,8pkt/m, 8,8as/m, 7,4zb/m! Do tego spore spustoszenie pod tablicami sieją Batabe Zempare oraz Quinn Urbaniak-Dornstauder, które dość mocno utrudniają grę swoich rywalek. Aby je zatrzymać Kristina Higgins oraz Kamila Borkowska, będą musiały zagrać dużo lepiej niż w poprzednich spotkaniach. A głównym pytanie pozostaje, czy do dyspozycji będzie już Haley Górecki. Jeśli nie, to możemy być świadkami dość dużej niespodzianki.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - MKS Pruszków
13.11.2022 18:00

Wciąż bez porażki w EBLK i w EuroCup jest gorzowski AZS, który tym razem będzie miał dość łatce zadanie. Do Gorzowa Wlkp. przyjeżdża szukający pierwszego zwycięstwa w sezonie beniaminek z Pruszkowa. Alanna Smith, Tilbe Senyurek, Lindsay Allen, Zoe Wadoux są zdecydowanie poza zasięgiem MKS’u, który musi nastawić się na kolejną porażkę. W zespole prowadzonym przez trenera Bartłomieja Przelazłego, prym wiodą Magdalena Parysek-Bochniak oraz Weronika Papiernik.

1KS Ślęza Wrocław - Polski Cukier AZS UMCS Lublin
13.11.2022 18:00

Seria zwycięstw Ślęzy trwa od trzech spotkań i z całą pewnością, może trwać dalej. Aby to było jednak możliwe, trener Arkadiusz Rusin musi znaleźć sposób na zatrzymanie Natashy Mack oraz Aleksandry Stanacev. Po stronie żółto-czerwonych z meczu na mecz coraz lepiej gra Julia Drop, skuteczna jest Stephanie Jones, a do gry wróciła Renata Brezinova. To wszystko może dać kolejną wygraną i nie będzie to dużą niespodzianką.

- Tak samo jak i my na początku sezonu, tak i Krzysiek [Szewczyk, szkoleniowiec klubu z Lublina - red.] ze swoim zespołem jest cały czas pod kreską i nie gra na miarę możliwości. Jest tam duże rozczarowanie, dlatego nie lubię takich spotkań grać po takim meczu jaki miały z Poznaniem, bo wiadomo, że wtedy w zespole się dużo dzieje. Trener robi wszystko, żeby zespół naprowadzić na właściwe tory. Postaramy się zachować lepszą naszą grę z poprzednich spotkań i czymś zaskoczyć rywala - powiedział dla slezawroclaw.pl trener Arkadiusz Rusin.