Czwarte ligowe zwycięstwo. Akademiczki górą we Wrocławiu
fot. azs.umcs lublin

Lista aktualności

Czwarte ligowe zwycięstwo. Akademiczki górą we Wrocławiu

To był intensywny, ale również bardzo udany tydzień dla Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin. Akademiczki w czwartek na wyjeździe odniosły triumf w meczu grupowym w EuroCup, a w niedzielę również zaznały smaku zwycięstwa, ale tym razem w lidze. Pokonały 1KS Ślęzę Wrocław 65-59.

Mecz we wrocławskiej hali zdecydowanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które szybko odskoczyły do stanu 10-2. Straty zaczęła nadrabiać Nia Clouden, po tym, jak oddała precyzyjny rzut zza łuku (10-5). Później pałeczkę w lubelskiej drużynie przejęła Natasha Mack i zanotowała serię trafień z rzędu (13-12). Remis akademiczkom dała Magdalena Ziętara, która popisała się celną trójką (15-15). W drugiej kwarcie do grona punktujących za trzy dołączyła Olga Trzeciak (20-18). Po raz pierwszy prowadzenie lubliniankom dała Aleksandra Kuczyńska, bo najpierw wykorzystała chwilę nieuwagi miejscowych w ataku i skontrowała, a po chwili skutecznie egzekwowała rzut osobisty (22-23). Lublinianki poczuły się pewniej na parkiecie i przez większość tej kwarty były ten jeden krok przed Ślęzą (28-29). W lepszych humorach na przerwę zeszły jednak wrocławianki, które okazała się skuteczniejsze w końcówce tej odsłony (32-29).

Biało-zielone fantastycznie rozpoczęły grę po powrocie na parkiet. Trójka Aleksandry Stanaćev i dwie akcje zamknięte kolejno przez Natashę Mack i Annę Wińkowską sprawiły, że lubelska drużyna odzyskała prowadzenie (34-36). Swoje pierwsze punkty w tym meczu zapisała z kolei Katarina Zec, która trafiła zza łuku oraz wykończyła akcję dynamiczny wjazdem pod kosz rywalek (44-48). Nia Clouden ustaliła wynik trzeciej kwarty rzutami osobisty (47-50) i rozpoczęła natarcie w ostatniej odsłonie od celnej trójki (47-53). Kolejny precyzyjny rzut popularnych ,,Pszczółek” to także była trójka, ale tym razem autorstwa Ziętary (52-56). Końcówka spotkania była świetnym sprawdzianem dla lublinianek umiejętności wykorzystywania wolnych. To właśnie, dzięki nim przyjezdne utrzymały różnicę na tablicy i mogły się cieszyć z kolejnego ligowe kompletu punktów (59-65). Akademiczki plasują się obecnie na czwartej pozycji w lidze.

1KS Ślęza Wrocław – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 59-65 (16-15, 16-14, 15-21, 12-15)

Ślęza: Jones (26), Jakubiuk (14), Březinová (6), Small (4), Jaworska (3), Drop (3), W. Kuczyńska (2), Kurach (1), Stefańczyk, Kurkowiak (DNP), Mielnicka (DNP).
AZS UMCS: Mack (17), Ziętara (13), Clouden (10), Stanaćev (8), Trzeciak (5), Zec (5), A. Kuczyńska (3), Kośla (DNP), Paulsson-Glantz (DNP).