Euroliga i EuroCup: Ciężkie zadanie przez BC Polkowice

Lista aktualności

Euroliga i EuroCup: Ciężkie zadanie przez BC Polkowice

W 4. kolejce Euroligi, BC Polkowice na wyjeździe zmierzą się z ZVVZ USK Praha. Rundę rewanżową rozpoczną natomiast drużyny w EuroCup.

Euroliga

Do Pragi przyjedzie Mistrz Polski z Polkowic, który bardzo dobrze rozpoczął tegoroczne zmagania z najlepszymi drużynami w Europie. Była wysoka wygrana z Fenerbahce oraz zwycięstwo na trudnym terenie w Pireusie. Ostatni jednak mecz z Virtusem Bologna, to kubeł zimnej wody i wysoka porażka na własnym parkiecie. W starciu z USK również nie będzie łatwo, a dobry wynik zależy przede wszystkim od zatrzymania #AT Alyssy Thomas! To jednak nie wszystko, gdyż pod tablicami dobrze sprawdza się sprowadzona w trybie ekspresowym Merritt Hempe. O klasie USK niech świadczą jeszcze tak znakomite zawodniczki, jak Teja Oblak, Maria Conde czy też Valeriane Vukosavljevic. W BC przede wszystkim trener Karol Kowalewski liczy na dobry mecz – Stephanie Mavungi. Jeśli do tego dodamy dobrą skuteczność zza linii 6,75 (Klaudia Gertchen, Sasa Cado), to może to być otwarty i bardzo dobry dla oka mecz.

wtorek
19:00 ZVVZ USK Praha - BC Polkowice

EuroCup

Zespół z Gorzowa Wlkp. na początku sezonu idzie jak burza, wgrywając kolejne mecze w lidze i w EuroCup. Pierwsze spotkanie w Pieszczanach zakończyło wygraną, jednak różnicą tylko jednego „oczka”. Teraz z całą pewnością w osiągnięciu pozytywnego wyniku pomoże własna hala oraz kibice, a o formę liderek – Alanny Smith, Lindsay Allen czy też Tilbe Senyurek.

Plamę z pierwszego meczu rozegranego w Lublinie, chce zmazać AZS UMCS. Wicemistrz Polski po słabym spotkaniu uległ drużynie z Aten, co było dość dużą niespodzianką. AZS ponownie przystępuje do spotkania w roli faworyta, mając w składzie Natashe Mack, Aleksandre Stanacev czy też Nie Clouden.

Bardzo ciekawie będzie w Bydgoszczy, gdzie w „polskim mecz” być może już teraz jedna z drużyn zagwarantuje sobie awans do kolejnej rundy. Po trzech kolejkach, aż trzy zespoły mają taki sam bilans 2/1 (Bydgoszcz, Gdynia, Ankara) i to między nimi rozstrzygnie się sprawa awansu. W pierwszym meczu VBW Arka wygrała 86:78, jednak czy 8 punktowa zaliczka zostanie utrzymana?

środa
18:00 InvestInTheWest Enea Gorzów Wlkp. - Piestanske Cajky
19:00 Panathinaikos - AZS UMCS Lublin
19:00 Polskie Przetwory Bydgoszcz - VBW Arka Gdynia