Ostatnia kolejka przed przerwą - gorzowski AZS o siódme zwycięstwo z rzędu

Lista aktualności

Ostatnia kolejka przed przerwą - gorzowski AZS o siódme zwycięstwo z rzędu

W 8. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet, w Gorzowie Wlkp. gospodynie zagrają o ósmą z rzędu wygraną. Tym razem rywalem będzie Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń, która w poprzedniej kolejce pokonała w derbach zespół z Bydgoszczy. Ciekawie zapowiada się starcie w Warszawie, gdzie SKK Polonia podejmie KS Basket 25 Sp. z o.o. Bydgoszcz. Transmisja wszystkich spotkań na Emocje.TV

SKK Polonia Warszawa - KS Basket 25 Sp. z o.o. Bydgoszcz
19.11.2022 13:00

Do Warszawy przyjedzie KS Basket 25, który w ostatniej kolejce przegrał derbowe starcie z drużyną z Torunia. Również porażki doznała SKK Polonia, która wyraźnie uległa BC Polkowice. W tym starciu nie ma zdecydowanego faworyta, a dodatkowo oba zespoły będą chciały udać się na przerwę reprezentacyjną z wygraną. Znakomicie zapowiada się starcie liderek - Andreony Keys z Sparkle Taylor oraz Angeliki Vintsilaiou z Stephanie Kostowicz. To może być spotkanie, które nie zakończy się po 40 minutach gry.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń
19.11.2022 15:00

Zespół z Gorzowa Wlkp. pędzi w tym sezonie do przodu, pokonując kolejnych rywali. Tym razem do „twierdzy Gorzów” przyjedzie Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń. Będzie to niezwykle trudne spotkanie dla przyjezdnych oraz trenera Elmedina Omanicia, który będzie musiał przede wszystkim znaleźć sposób na zatrzymanie Alanny Smith! Jeśli chodzi o drużynę z Torunia, to w bardzo dobrej dyspozycji są liderki – Alexis Jones oraz Marte Grays. Zdecydowanym faworytem są gospodynie, jednak w tym spotkaniu możemy być świadkami wyjątkowych pojedynków strzeleckich.

VBW Arka Gdynia - Enea AZS Politechnika Poznań
19.11.2022 18:00

Były Mistrz Polski przegrał ostatnie spotkanie ligowe w Sosnowcu, jednak zagrał w nim bez Magdaleny Szymkiewicz. Do zespołu wróciła natomiast liderka – Haley Górecki, która w starciu z zespołem z Poznania powinna być po raz kolejny jedną z wiodących postaci. Jeśli do dobrej dyspozycji Górecki dodamy dobry występ Kristine Higgins, to do roli faworyta wyrastają gospodynie. Rywalki przede wszystkim liczyć będą na zagraniczne trio w postaci - Alesia Sutton, Maya Dodson, Jovana Popović. W ostatnim rozegranym meczu (zaległym z 1. Kolejki) bardzo dobrze zagrała Agnieszka Skobel, którą jeśli powtórzy swój występ, to może dać drużynie wiele dobrego.

BC Polkowice - MB Zagłębie Sosnowiec
19.11.2022 18:00

Bardzo trudne zadanie czeka MB Zagłębie, które przyjedzie do Polkowic. Aby myśleć o nawiązaniu walki oraz myśleć o zwyiestwie, przede wszystkim trzeba będzie zatrzymać Stephanie Mavunge. Czy to jednak będzie możliwe? Jeśli do gry wróci Batabe Zempare, to razem z Quinn Urbaniak-Dornstauder mogą spróbować tego dokonać. Dużo będzie zależało także od Jessicy January, która jak zawsze będzie groźna na każdym centymetrze parkietu. Bez wątpienia ogromną przewagę BC, ma pod tablicami.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - MKS Pruszków
19.11.2022 20:00

Wicemistrz Polski tym razem stoi przed dość łatwym zadaniem, jakim będzie walka o dwa punkty z beniaminkiem z Pruszkowa. W tym spotkaniu bardzo trudno będzie o niespodziankę, jednak należy pamiętać o dość nierównej postawie AZS UMCS na początku sezonu. Największą przewagę gospodynie mają pod tablicami, gdzie prym wiedzie Natasha Mack. Dla MKS będzie to kolejny mecz, aby zbierać jakże cenne doświadczenie.