Turniej finałowy SUZUKI Pucharu Polski 2023 w Sosnowcu!

Lista aktualności

Turniej finałowy SUZUKI Pucharu Polski 2023 w Sosnowcu!

Od 24 do 26 lutego w Arenie Sosnowiec w Zagłębiowskim Parku Sportowym, odbędzie się SUZUKI Puchar Polski z udziałem sześciu drużyn. Przed rokiem ze zwycięstwa cieszyła się drużyna BC Polkowice, które pokonała w finale VBW Arkę Gdynia.

O prestiżowe trofeum powalczą gospodynie: MB Zagłębie Sosnowiec oraz PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp., BC Polkowice, VBW Arka Gdynia, Polski Cukier AZS UMCS Lublin i Wisła CanPack Kraków (I liga).

Mecze ćwierćfinałowe odbędą się w piątek 24 lutego 2023, a półfinałowe z udziałem rozstawionych drużyn (BC Polkowice oraz PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski) rozegrane zostaną dzień później. Spotkanie finałowe odbędzie się w niedzielę – 25 lutego.

Pary ćwierćfinałowe:
MB Zagłębie Sosnowiec - TS Wisła Kraków
Polski Cukier AZS UMCS Lublin - VBW Arka Gdynia

Losowanie par półfinałowych i kolejności meczów odbędzie się dnia 17 stycznia (wtorek) o godz. 19.00 w siedzibie PZKosz. Transmisja z losowania będzie dostępna na kanale YouTube PZKosz

W trzech ostatnich latach, spotkania finałowe rozgrywane były między drużynami z Polkowic oraz Gdyni. Bilans tych spotkań, to 2-1 dla drużyny z Pomorza (wygrane w 2020, 2021).