Mecz kolejki w Poznaniu - czy wicemistrz wygra?

,

Lista aktualności

Mecz kolejki w Poznaniu - czy wicemistrz wygra?

W meczu 17. kolejki w Poznaniu, Enea AZS Politechnika zagrają z wicemistrzem Polski z Lublina. Oba zespoły walczą o jak najlepsze rozstawienie przed fazą play-off, a dodatkowo drużyna z Lublina chce odnieść długo wyczekiwane zwycięstwo w lidze. Ciekawie zapowiada się również spotkanie w Warszawie, gdzie zawita VBW Arka Gdynia. Transmisja na Emocje.TV

,

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Polskie Przetwory KS Basket 25 Bydgoszcz
21.01.2023 15:00

Gospodynie w ostatniej kolejce po raz pierwszy w obecnym sezonie musiały przełknąć gorycz porażki, jednak rywal był z najwyższej półki – BC Polkowice. Oprócz słabej pierwszej kwarty, kolejne minuty były dużo lepsze i porażka nie była wynikiem postępującego zmęczenia czy też kryzysu. Tym razem przeciwnikiem będzie ostatni w tabeli Basket 25, który ma serię 10 porażek z rzędu i nic nie wskazuje na jej przerwanie. Alanna Smith, Lindsay Allen czy też Tilbe Senyurek, nie powinny mieć żadnych problemów, aby zdominować spotkanie i dać swojej drużynie pewną wygraną.

1KS Ślęza Wrocław - MKS Pruszków
21.01.2023 18:00

Czytaj więcej.

Enea AZS Politechnika Poznań - Polski Cukier AZS UMCS Lublin
21.01.2023 18:00

Bardzo ciekawie będzie w Poznaniu, gdzie wyraźne faworyta nie ma. Gospodynie mają na koncie trzy wygrane z rzędu – z zespołami z Sosnowca, Pruszkowa oraz Wrocławia. Gdzie szczególnie wysoka wygrana na wyjeździe z Ślęza Wrocław, robi wrażenie i może dać do myślenia trenerowi Szewczykowi i reszcie zespołu z Lublina. W rolach głównych w Enea AZS występują Alesia Sutton, Maya Dodson oraz nowa zawodniczka – Mailis Pokk. Jeśli chodzi o wicemistrzynie Polski, to w ostatniej kolejce przytrafiła się bolesna porażka z osłabionym Zagłębiem. Była to także druga przegrana z rzędu, co znacznie osłabiło możliwości walki o pozycję wicelidera sezonu zasadniczego. Liderką drużyny jest Sparkle Taylor, która z Natasha Mack jest w stanie dać wygraną w Poznaniu. Czy tak jednak będzie?

SKK Polonia Warszawa - VBW Arka Gdynia
22.01.2023 15:00

Dużo emocji powinno być w Warszawie, gdzie po ligowej pauzie i grze w lidze EWBL do gry wraca SKK Polonia. Oba zespoły w ostatnich tygodniach borykają się z problemami kadrowymi, jednak mimo to dużo lepiej wygląda obecnie zespół ze stolicy. Polonia nie może sobie pozwolić już na porażki, gdyż każda kolejna może wyrzucić ją za burtę play-off. W kolejnej rundzie rozgrywek będzie VBW Arka, która jednak nie może być pewna pierwszej „czwórki”. W zespole z Pomorza zaszła duża zmiana na pozycji rozgrywającej, gdzie Jasmine Thomas zastąpiła Sofija Zivaljevic. Czasu na zgranie z zespołem było bardzo mało, a to może być główną przeszkodą w walce o dobry wynik.

Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń - BC Polkowice
22.01.2023 21:00

Do Torunia przyjedzie Mistrz Polski, który nie zamierza wracać bez wygranej. „Pomarańczowe” w ostatniej kolejce pokonały zespół z Gorzowa Wlkp., prezentując mimo braków kadrowych dobrą dyspozycję. BC ogromną przewagę ma pod tablicami, gdzie Stephanie Mavunga będąc czołową zawodniczką w Eurolidze nie ma sobie równych na krajowych parkietach. Jeśli dodamy do tego Erice Wheeler oraz Zale Friskovec, to zespół z Torunia ma się czego obawiać. Po drugiej stronie zaskoczyć faworyta będą próbowały Alexis Jones, Marte Grays oraz Angelika Stankiewicz – czy to się jednak uda?