MB Zagłębie wygrywa w Poznaniu, Mistrz Polski zgodnie z planem

W pierwszych meczach ćwierćfinałowych #EnergaBasketLigaKobiet, zgodnie z planem swój pierwszy mecz wygrał Mistrz Polski z Polkowic. Ogromne emocje były z Poznaniu, gdzie górą MB Zagłębie Sosnowiec.

Wygrana 27:13 trzecia kwarta meczu w Polkowicach, dała ostatecznie wysoką wygraną w pierwszym meczu z SKK Polonia Warszawa. „Pomarańczowe” przewagę miały również w pierwszej połowie, którą zakończyły 14 – punktowym prowadzeniem – 38:24. Spotkanie z double-double zakończyła Weronika Telenga, która do 12 punktów dorzuciła 16 zbiórek. Liderką była jednak Weronika Gajda – 13 punktów, 5 asyst oraz 2 zbiórki. W zespole z Warszawy jedyną zawodniczką, jaka rzuciła dwucyfrową liczbę punktów była Andelina Radić – 10.

STATYSTYKI

➡️ Mistrz Polski BC Polkowice, wysoko pokonał w pierwszym meczu ćwierćfinałowym - SKK Polonia Warszawa ✅ Double-double...

Opublikowany przez Energa Basket Liga Kobiet Sobota, 11 marca 2023

W Poznaniu wyraźnego faworyta rywalizacji nie ma, co pokazało już pierwsze spotkanie. Po pełnym emocji meczu, pierwsze zwycięstwo w serii do trzech zwycięstw zapisały na swoim koncie koszykarki MB Zagłębia Sosnowiec. Przyjezdne pod koniec trzeciej kwarty prowadziły 55:53, jednak seria 8:0 Enea AZS wyprowadziła zespół na wydawać by się mogło bezpieczne prowadzenie. Zryw Zagłębia był jednak dość szybki, co jeszcze bardziej podkręciło emocje w ostatnich minutach. Na 19 sekund przed końcową syreną i trafieniu Sug Sutton Enea AZS przegrywał „tylko” 72:73. W kolejnych akcjach faulowana była Jessica January, która w ostatnich sekundach wykorzystała oba rzuty wolne i przypieczętowała wygraną. Bliska triple-double była Jessica January, która zapisała w swoich statystykach 25 punktów, 19 zbiórek oraz 7 asyst. Miroslava Mistinova rzuciła 20 punktów, a Batabe Zempare dodała 16 punktów i zebrała 8 piłek.

STATYSTYKI

➡️ W Poznaniu, meczu walki dla MB Zagłębie Sosnowiec ❗️ ✅ Jessica January bliska triple-double - 25 punktów, 19...