W Gorzowie Wlkp. i Lublinie blisko półfinałów

W Gorzowie Wlkp. po raz drugi lepsze od Ślęzy Wrocław były gospodynie, które prowadzą w serii do trzech zwycięstw 2-0. Również jedną wygraną od awansu jest finalista z poprzedniego sezonu z Lublina, który po raz drugi pokonał VBW Arkę Gdynia.

Gospodynie po 10 minutach meczu prowadziły ze Ślęzą Wrocław 22:14, by w kolejnej kwarcie dorzucić do przewagi kolejne trzy „oczka”. Zespół z Wrocławia po zmianie stron próbował niwelować straty, jednak bardzo dobre grającą szczególnie w ataku drużyn z Gorzowa Wlkp. punkt po punkcie powiększała swoją przewagę. Na 43 sekundy przed zakończeniem „100” punkt rzuciła Julia Bazan, co dała wysoką wygraną i prowadzenie w serii do trzech zwycięstw 2-0. Alanna Smith rzuciła 35 punktów i zebrała 7 piłek, a 19 punktów dorzuciła Tilbe Senyurek. Po drugiej stronie najskuteczniejsza była Karolina Stefańczyk, która rzuciła 12 punktów.

- Zagraliśmy dzisiaj zupełnie inaczej niż wczoraj, przede wszystkim w ataku. Graliśmy „swoje” w obronie, jednak nie ustrzegliśmy się błędów. Dziewczyny wykonały swoją pracę, ogromne gratulację dla nich. To jednak jest faza play-off i nasze prowadzenie 2-0 nie daje nam awansu, a tym bardziej jak czekają nas bardzo trudne mecze we Wrocławiu – powiedział po meczu Dariusz Maciejewski.

STATYSTYKI

➡️ AZS AJP Gorzów Wielkopolski pewnie pokonał Ślęza Wrocław i w rywalizacji do trzech zwycięstw, prowadzi już 2-0 ✅...

Opublikowany przez Energa Basket Liga Kobiet Niedziela, 12 marca 2023

Bardzo dobrze mecz z VBW Arką rozpoczął AZS UMCS, który po 10 minutach gry prowadził 23:9. Skuteczna i dobra była również druga kwarta, gdzie miejscowe powiększyły jeszcze przewagę. Spotkania z zespołem z Gdyni mają to do tego, że bywają zacięte i tak też było i tym razem. Po zmianie stron przyjezdne „wróciły” do meczu i punkt po punkcie odrabiały straty. Na minutę i 13 sekund przed końcową syreną po trafieniu Haley Górecki Arka prowadziła 71:69, jednak w odpowiedzi wyrównała Sparkle Taylor. W kolejnych akcjach punkty zdobywały głównie gospodynie, a autorkami ich były kolejko Aleksandra Zięmborska, Katarina Zec oraz Aleksandra Stanacev. Straty zmniejszyła jeszcze Górecki, jednak na doprowadzenie do remisu nie było już szans.

- To było kolejne wyrównane spotkanie między tymi drużynami, a o tym kto wygrywa decydują pojedyncze akcje. Myślę, że zagraliśmy najlepszą połowę w tym sezonie – pierwszą połowę meczu. W drugiej połowie było widać zmęczenie, które bierze się ze zbyt małej rotacji w drużynie. Teraz jedziemy do Gdyni, a tam będą bardzo ciężkie mecze – powiedział po meczu Krzysztof Szewczyk

STATYSTYKI

➡️ AZS UMCS Lublin bliżej półfinału po drugiej wygranej z VBW Arka Gdynia ✅ Aleksandra Stanaćev rzuciła 21 punktów, a...