Wicemistrz z Lublina i AZS Gorzów zagrają o medale!

Polski Cukier AZS UMCS Lublin po raz trzeci pokonał VBW Arkę Gdynia i zagra o medale #EnergaBasketLigaKobiet. Do wygranej zespół poprowadziła Natasha Mack, która rzuciła 22 punkty i zebrała 10 piłek. Stawkę półfinalistów uzupełniła drużyna z Gorzowa Wlkp., która po raz trzeci pokonała 1KS Ślęza Wrocław.

Drużyna z Lublina po raz trzeci pokonała VBW Arkę Gdynia, jednak i tym razem o wiktorie musiała walczyć do samego końca. Dobra pierwsza połowa dała 15 – punktowe prowadzenie, które jednak po zmianie stron zaczęło topnieć. Arka musiała się przebudzić i zrobiła to już w trzeciej kwarcie, gdzie po celnych rzutach m.in. Kristiny Higgins oraz Julii Niemojewskiej straty zostały zniwelowany do „tylko” trzech punktów. Ostatnią kwartę skuteczniej rozpoczęły przyjezdne, jednak były wielokrotny mistrz Polski nie poddał się. Trafienie Nathalie Fontaine zza linii 6,75 na 21 sekund przed końcową syreną ponownie dało 3 – punktową stratę. W odpowiedzi z linii rzutów wolnych trafiały kolejno Sparkle Taylor oraz Aleksandra Stanacev, które zakończyły mecz.

STATYSTYKI

➡️ Wicemistrz AZS UMCS Lublin melduje się w półfinale❗ ✅ Natasha Mack kończy mecz z dorobkiem 22 punktów oraz 10...

Opublikowany przez Energa Basket Liga Kobiet Sobota, 18 marca 2023

Niespodzianki nie było we Wrocławiu, gdzie od pierwszego gwizdka swoją przewagę wypracowywały przyjezdne. AZS już po 10 minutach gry miał 13 punktów więcej niż Ślęza, by na ostatnią kwartę wychodzić przy wyniku 69:50. Lindsay Allen zakończyła mecz z dorobkiem 21 punktów, 6 zbiórek oraz 7 asyst, a Alanna Smith dorzuciła do dorobku swojego zespołu 14 punktów i 10 zbiórek. Dobrze zagrała również Zoe Wadoux – 19 punktów, 5 zbiórek i 9 asyst. W zespole Ślęzy zawiodła przede wszystkim skuteczności, która w całym meczu wyniosła zaledwie 34% przy 59% rywalek.

- Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny jesteśmy w czwórce najlepszych drużyn w lidze. Byliśmy faworytem tego spotkania i wygraliśmy, jednak czasami faworyci mają problemy. Tutaj jednak takich nie było, mimo postawienia wszystkiego na jedną kartę przez Ślęzę w pierwszym meczu. Dzisiaj od początku do końca byliśmy skoncentrowani, a to dało ostateczny sukces. Muszę dodać, że w tym roku drużyna z Wrocławia bardzo mi się podobała i trener Arkadiusz Rusin wykonał kawał dobrej roboty – powiedział po meczu Dariusz Maciejewski.

STATYSTYKI

➡️ Stawkę półfinalistów uzupełnia AZS AJP Gorzów Wielkopolski❗ ✅ Alanna Smith kończy mecz z double-double w postaci 14...