Obrońca tytułu melduje się w finale!

BC Polkowic po raz trzeci w serii półfinałowej pokonało MB Zagłebie Sosnowiec, co przełożyło się na awans do finału #EnergaBasketLigaKobiet. Liderką "Pomarańczowych" była Liliana Banaszak, która zakończyła mecz z dorobkiem 16 punktów oraz 11 zbiórek.

Spotkanie w Sosnowcu lepiej rozpoczęły gospodynie, które po 5 minutach gry prowadziły 11:3. Od tego momentu swoją najgroźniejszą broń uruchomiły mistrzynie Polski i kolejnymi trafieniami zza linii 6,75 wyszły na prowadzenie 12:11. W tym fragmencie wyjątkowo nieskuteczne były koszykarki Zagłębia, które myliły się z każdej pozycji. „Pomarańczowe” natomiast wygraną w pierwszej kwarcie, przypieczętowały serią 16:0. Po zmianie stron Zagłębie próbowało zniwelować straty, jednak brakowało przede wszystkim skuteczności. W trzeciej kwarcie oprócz skutecznych akcji Liliany Banaszak, ważne trafienia za trzy punkty zanotowała Bożena Puter. Ostatnia kwarta nie przyniosła nic nowego, a w dalszym ciągu stroną przeważającą była drużyna z Polkowic. Spotkanie z double-double zakończyła Liliana Banaszak (16 punktów, 11 zbiórek) oraz Erica Wheeler (13 punktów, 10 asyst). W całym meczu BC trafiło 14 „trójek”, przy 7 rywalek.

- Jesteśmy w finale i to jest dla nas najważniejsze, gdyż dzisiejszy mecz nie był dla łatwy. Teraz koncentrujemy się póki co na sobie, a gdy poznamy finałowego rywala – to na nim. Zrobimy wszystko, aby być przygotowanym do tej rywalizacji. Życzę powodzenia drużynie z Sosnowca w walce o brązowe medale, gdyż to tak dobra gra w tym sezonie nie jest dziełem przypadku – Karol Kowalewski.