#1 Transferowe lato trwa
fot. www.yukaphoto.com.pl

Lista aktualności

#1 Transferowe lato trwa

W Energa Basket Lidze Kobiet trwa przerwa, jednak dużo dzieje się jeśli chodzi o sprawy transferowe.

Ostatnie dni wyjaśniły kto w nowym sezonie poprowadzi SKK Polonię Warszawa, a będzie to znany głównie z prowadzenia młodzieżowych kadr Francji - Jérôme Fournier. Pod wieżą Eiffla były sukcesy, teraz na to samo liczy zespół z Warszawy.

Trzon drużyny tzn. Agnieszka Skobel, Mailis Pokk oraz Sug Sutton zostaje w Poznaniu, który głównie dzięki właśnie tej trójce miał bardzo udaną drugą część sezonu zasadniczego. Na ławce również bez zmian, drugi rok z rzędu za zespół odpowiadać będzie Wojciech Szawarski.

W zespole z Gorzowa Wlkp. póki co wiadomo o odejściu Tilbe Senyurek, która podpisała kontrakt z Fenerbahce Stambuł. Także jeden transfer odbył się w zespole wicemistrza Polski z Polkowic, gdzie nie zobaczymy już Artemis Spanou.

Najbardziej aktywna na rynku transferowym jest VBW Arka Gdynia, która chce ponownie walczyć o ligowe medale. Stąd też jako głównego szkoleniowca mianowano Belga – Philipa Mestdagha, który z powodzeniem prowadził reprezentację Belgii. Do drużyny wróciła Barbora Wrzesińska (Balintova), a w ostatnich dniach kontrakt podpisała Marissa Kastanek.