Karol Kowalewski nowym trenerem reprezentacji Polski!
fot. www.yukaphoto.com.pl

Lista aktualności

Karol Kowalewski nowym trenerem reprezentacji Polski!

Karol Kowalewski decyzją Zarządu Polskiego Związku Koszykówki, został nowy trenerem reprezentacji Polski kobiet. Obecny szkoleniowiec zespołu wicemistrza Polski – BC Polkowice, zastąpił na tym stanowisku Marosa Kovacika.

Kowalewski od sierpnia 2020 roku jako główny szkoleniowiec z sukcesami prowadzi zespół z Polkowic, kończąc tegoroczny sezon w roli wicemistrza Polski. W swoim dorobku ma m.in. trzy mistrzostwa Polski (2018, 2019, 2022), dwa wicemistrzostwa (2021, 2023), a także trzy Puchary Polski (2019, 2022, 2023) i dwa Super Puchary (2021, 2022). Wybrany był także jako najlepszy trener 2022 roku w Energa Basket Lidze Kobiet.

34 - latek z reprezentacją Polski związany jest od 2019 roku, gdzie w roli drugiego trenera, razem z zespołem walczył o awans na mistrzostwa Europy. Wówczas Polska z bilansem 1-3 zajęła 4. miejsce w silnej grupie z Białorusią oraz Wielką Brytanią.

Podczas kolejnych kwalifikacji biało-czerwone do samego końca walczyły o premiowane awansem miejsce na kolejny turniej na Starym Kontynencie, jednak to również się nie udało. Z bilansem 4-2 zespół zajął 2. miejsce w grupie D, ustępując miejsca Turcji. Polska oprócz dwóch zwycięstw z Albanią, zanotowała także wygrane z bardzo mocnymi drużynami z Turcji oraz Słowenii.

Trenerowi Marosowi Kovacikowi, dziękujemy za ponad trzyletnią pracę oraz zaangażowanie i życzymy wielu sukcesów w dalszej karierze!