MPKK Sokołów SA Sokołów Podl. bliżej #EnergaBasketLigaKobiet

Koszykarki z Sokołowa Podlaskiego wygrały pierwszy mecz finałowy w 1 lidze, czym znacznie przybliżyły się do wywalczenia prawa gry w #EnergaBasketLigaKobiet. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Spotkanie w Krakowie przez pełne 40 minut było zacięte, a losy rywalizacji rozstrzygnęły trafienia Kingi Dzierbickiej oraz Viyalety Kiuliak. To właśnie te zawodniczki od stanu 51:51, zdobyły ostatnie w meczu punkty dla swojego zespołu. Wcześniejsze minuty ani na moment nie pozwoliły na kontrolowanie wyniku, a pierwsza połowa zakończyła się remisem po 31. Kolejną kwartę lepiej rozpoczęły przyjezdne, jednak już po chwili Wisła odrobiła straty. Taki sam przebieg miała ostatnia kwarta, gdzie gospodynie przegrywając 40:47 równie szybko się otrząsnęły i wyszły na prowadzenie 51:49. Na blisko 180 sekund przed końcową syreną remis dała Wiktoria Jastrzębska, jednak Wisła nie była już w stanie zdobyć kolejnych punktów i wygrana MPKK Sokołów stała się faktem.

STATYSTYKI

Drugi i być może ostatni mecz finałowy, odbędzie się 17.05.2023 o godz. 19:00 w Sokołowie Podlaskim.