Basket 25 Bydgoszcz czeka na licencję

Lista aktualności

Basket 25 Bydgoszcz czeka na licencję

Basket 25 Bydgoszcz w ubiegłym sezonie zajął ostatnie miejsce w #OrlenBasketLigaKobiet, głównie poprzez kłopoty finansowe jakie nastąpiły w drugiej jego cześci. Teraz zespół czeka na „dziką kartę” i zamierza walczyć o play-off.

Na konferencji prasowej, która odbyła się w Bydgoszczy prezes oraz trener drużyny Piotr Kulpeksza opowiedział o całej sytuacji oraz o zbliżającym się sezonie. - To było osiem najtrudniejszych miesięcy w moim życiu. Wciąż mamy zaległości, ale także stworzony plan naprawczy i do grudnia powinniśmy wszystko spłacić. Wtedy usiądziemy ze sponsorami i pomyślimy co dalej.

W tym sezonie kibice znów będą mogli cieszyć się pięknymi emocjami, a klub dostarczy wielu sportowych wrażeń - obiecuje minister Łukasz Schreiber, który wspierał starania Basketu 25 o powrót do ekstraklasy.

Jeśli chodzi o skład, to jest on praktycznie gotowy. W zespole zostaje doświadczona Karina Michałek, będzie również Aleksandra Zmierczak i 17-latki Alicja Maławy oraz Amelia Pawlikowska.

Aby walczyć o play-off zakontraktowane zostały trzy zagraniczne zawodniczki, jednak ich nazwiska nie zostały jeszcze oficjalnie ogłoszone. - Mamy już wybrane trzy zawodniczki zagraniczne, z ostatnią kończymy w zasadzie negocjacje. To koszykarki z mocnych lig, które mają szansę zrobić taką furorę w Polsce, jak Taylor w poprzednim sezonie. O kolejnych ruchach transferowych będziemy informowali na bieżąco. Proszę kibiców o cierpliwość, wracamy silniejszy, skoncentrujemy się na polskiej lidze i spróbujemy sprawić wiele niespodzianek. Będziemy promowali nasze wychowanki, które dostaną jeszcze więcej minut niż w poprzednim sezonie – komentuje Piotr Kulpeksza.