Będzie ciężko, gdyż granie na dwóch frontach nigdy nie jest łatwe - Magdalena Ziętara

Lista aktualności

Będzie ciężko, gdyż granie na dwóch frontach nigdy nie jest łatwe - Magdalena Ziętara

Magdalena Ziętara drugi sezon spędzi w zespole z Lublina, który w nadchodzącym sezonie będzie bronił mistrzowskiego tytułu oraz zagra w Eurolidze. Jaki to będzie rok i czego można spodziewać się po drużynie?

Magda, przygotowania do nowego sezonu rozpoczęte. Jak wrażenia?

- Od ponad dwóch tygodni trenujemy w polskim składzie, a zawodniczki zagraniczne dojechały na początku września. Powoli poznajemy się, widać dobrą energię na treningach i wszyscy chcą ciężko pracować. W zespole jest dużo młodej i świeżej krwi!

Nowy zespół, to trochę „nowe” wyzwanie również dla Ciebie. Trzeba się wdrożyć we wszystko, jednak z trenerem Krzysztofem Szewczykiem znasz się chyba już bardzo dobrze?

- Wiadomo, że ciężko jest budować wszystko od początku, a czasu też dużo na to nie ma. Poznajemy zagrywki, zasady w obronie i co trening pojawia się ktoś nowy. Wszystko powtarzamy od początku, jednak dla mnie i Dominiki Fiszer jest to wszystko trochę łatwiejsze. Znamy trenera Krzysztofa Szewczyka od wielu lat i jego filozofie, a on także wie czego może od nas oczekiwać.

Kolejnym wyzwaniem jest gra w Eurolidze wśród 16 najlepszych drużyn w Europie?

- Rozgrywki euroligowe to zupełnie inny poziom, tam nie ma juz słabszych drużyn. Dla części drużyny będzie to nowe wyzwanie, gdyż większość nigdy nie grała na takim poziomie. Trzeba to potraktować jako przygodę, ponieważ nie będziemy faworytem pewnie w żadnym spotkaniu. Jednak może dzięki temu nie będzie presji, a grając „na luzie” łatwiej będzie o sprawienie niespodzianki lub niespodzianek.

Jaki to będzie według Ciebie sezon?

- Jest to bardzo ciężko ocenić, gdyż zmieniły się przepisy dotyczące Polek na parkiecie. Zmieniły się limity zawodniczek zagranicznych, także większość zespołów całkowicie przebudowała swoje składy. Myślę, że będziemy grały zupełnie inną koszykówkę niż w zeszłym sezonie. Będzie ciężko, gdyż granie na dwóch frontach nigdy nie jest łatwe. Oby nam tylko zdrowie dopisało i mam nadzieje, że nasi kibice będą mieli z całej drużyny sporo radości.

"Będzie ciężko, gdyż granie na dwóch frontach nigdy nie jest łatwe" - mówi dla #OrlenBasketLigaKobiet, Magdalena Ziętara...

Opublikowany przez Orlen Basket Liga Kobiet Piątek, 8 września 2023