- Nie mogę się doczekać, aż rozpoczniemy rywalizację w sezonie – mówi Digna Strautmane z 1KS Ślęza Wrocław
fot. slezawroclaw.pl

Lista aktualności

- Nie mogę się doczekać, aż rozpoczniemy rywalizację w sezonie – mówi Digna Strautmane z 1KS Ślęza Wrocław

24 – letnia Digna Strautmane ostatni sezon spędziła w lidze greckiej, gdzie wywalczyła tytuł mistrzowski. Teraz czas na kolejne doświadczenie i wyzwanie, tym razem jak sama przyznaje – w silnej lidze polskiej i drużynie z Wrocławia.

Utalentowana Łotyszka urodziła się w Rydze, gdzie również rozpoczęła swoją koszykarską karierę w drużynie TTT. Już w wieku 13 lat występowała w kadrze U16 Łotwy, by następnie być jedną z czołowym zawodniczek w kolejnych kategoriach wiekowych. Podczas turnieju U20 była natomiast najlepiej punktującą zawodniczką swojego zespołu, co dało dość spore zainteresowanie czołowych drużyn w Europie. - Miałam okazję grać na wysokim poziomie i myślę, że to zdobyte doświadczenie pomoże mi grać dalej i odnosić sukcesy w silnej polskiej lidze – przyznaje Strautmane.

Poprzedni sezon nowa zawodniczka Ślęzy spędziła w Olympiakosie Pireus z którym wywalczył tytuł mistrzowski, a także rywalizowała w Eurolidze. - Naszym celem zespołowym były spotkania w Eurolidze, a także zdobycie mistrzostwa Grecji. Udało się tego dokonać, także ten sezon oceniam bardzo dobrze. Co najważniejsze, to gra w tej drużynie była moim dobrym wyborem.

Teraz czas na kolejny krok, jakim jest gra w #OrlenBasketLigaKobiet i drużynie z Wrocławia. Obecność Łotyszki nie jest aż tak dużym zaskoczeniem, gdyż już wcześniej w głowie Arkadiusza Rusina był pomysł sprowadzenia Strautmane. - Mam bardzo dobry kontakt z głównym trenerem i ufam jego wizji zespołu, który odniesie sukces w tym sezonie. To właśnie trener Rusin zaufał mi w sprawie mojego procesu rehabilitacyjnego, tak więc wszystko potoczyło się w dobrą stronę – dodaje.

Po kontuzji nie ma już śladu, a nowy sezon to nowe wyzwania. Jak sama przyznaje, okres przygotowawczy jest na duży plus i nie może doczekać się rozpoczęcia sezonu. - Treningi oceniam na duży plus, dużo ćwiczymy i też przyzwyczajamy się do siebie. Budowanie chemii w drużynie wymaga czasu, ale zdecydowanie jesteśmy na dobrej drodze ku temu. Bardzo podoba mi się zespół, a także nie mogę się doczekać aż rozpoczniemy rywalizację w sezonie!

- Nie mogę się doczekać, aż rozpoczniemy rywalizację w sezonie – mówi dla #OrlenBasketLigaKobiet Digna Strautmane z...

Opublikowany przez Orlen Basket Liga Kobiet Czwartek, 14 września 2023

- Trochę już także poznałam Wrocław i wiem jedno, że to miasto ma o wiele więcej mi do przekazania. Nie mogę doczekać się dalszego zwiedzania oraz poznawania. Myślę jednak, że dla mnie najważniejsze jest przychodzenie na każdy trening z energią. Za każdym razem staram się pracować nad swoją formą i pomagać każdemu w zespole, jeśli tego potrzebuje – mówi na zakończenie Digna Strautmane.

W dniach 15 – 17 września Ślęza weźmie udział w turnieju w Hradec Kralove, gdzie zagra również zespół z Gorzowa Wlkp. Kolejnymi meczami towarzyskimi będą:

- 22.09 z Hradecke Lvice
- 24.09 z MB Zagłębie Sosnowiec
- 30.09 z VBW Arka Gdynia
- 1.10 z Enea AZS Politechnika Poznań