KGHM BC Polkowice rozpoczyna walkę o Euroligę!
fot. BC Polkowice

Lista aktualności

KGHM BC Polkowice rozpoczyna walkę o Euroligę!

Wicemistrz Polski 20 września rozegra pierwszy z dwóch meczów kwalifikacyjnych, których stawką jest awans do fazy grupowej Euroligi. Rywalem będzie turecki Besiktas, mający tylko jeden w swojej historii występ w najważniejszym pucharze na Starym Kontynencie.

Przed „Pomarańczowymi” bardzo intensywna końcówka września, a wszystko przez walkę w kwalifikacjach Euroligi oraz starcie o Superpuchar. Pierwszy mecz w walce o fazę grupową Euroligi rozegrany zostanie w Stambule – 20 września, natomiast rewanż tydzień później w Polkowicach. Awans wywalczy drużyna lepsza w dwumeczu, przegrany natomiast zagra w fazie grupowej EuroCup Women.

Skład drużyny prowadzonej przez duet Karol Kowalewski – Wojciech Eliasz-Radzikowski nie uległ duże zmianie w porównaniu z poprzednim sezonem, a co najważniejsze pozostał jego trzon. Po kontuzji bardzo blisko powrotu na parkiet jest Stephanie Mavunga, kolejny sezon zagra doświadczona Weronika Gajda. Jest także Klaudia Gertchen i Zala Friskovec, a także ogłoszona w ostatnich dniach i mająca 196 cm Charli Collier!

To z całą pewnością największa przewaga nad Besiktasem, który swoim składem dużego zagrożenia nie prezentuje. Najpewniejszym punktem zespołu jest Jovana Nogić, potwierdzająca w kadrze Serbii swoje wielkie umiejętności. Uważać należy również na Michaele Lazić i Tijane Krivacević, która wie jak walczyć pod tablicami i zdobywać punkty.

Terminarz:
20.09.2023, godz. 18:00 Besiktas Stambuł - BC Polkowice
27.09.2023 godz. 19:00 BC Polkowice – Besiktas Stambuł