Weronika Telenga wzmacnia gorzowski AZS

Lista aktualności

Weronika Telenga wzmacnia gorzowski AZS

Sezon 2023/2024 Weronika Telenga miała w spędzić Elitzur Ramla w Izraelu. Niestety, wojna spowodowała, że ligowe rozgrywki w tym kraju nie zostały jeszcze wznowione.

Ostatnie trzy sezony Weronika Telenga spędziła w Polkowicach, gdzie podczas ostatniego sezonu notowała średnio 10,6pkt/m oraz 8,5zb/m.

- Zdecydowałam się wybrać Gorzów, bo jest to klub, który każdego sezonu walczy o medale w polskiej lidze. Trener Maciejewski był jednym z pierwszych trenerów, który zadzwonił do mnie po powrocie z Izraela. Oferta była konkretnie i rzeczowo przedstawiona, a mi zależało na szybkim powrocie do treningów i do gry, a to wszystko miałam zapewnione w Gorzowie - powiedziała Weronika Telenga.

- Niestety przed przerwą na reprezentację nie udało mi się zagrać z drużyną, ale nastąpi to już w połowie listopada na meczu z Gdynią. Nie mogę doczekać się już debiutu w barwach AZS-u, zespół w tym sezonie gra bardzo dobry basket i mam nadzieję, że mój transfer pomoże nam walczyć o jak najwyższe cele - dodała nowa koszykarka PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów.

- Mam nadzieję, że moja osoba wniesie dużo dobrego do zespołu i da sztabowi szkoleniowemu nowe możliwości taktyczne. W poprzednich sezonach grałam w Polkowicach i wiem, jak te mecze z Gorzowem wiązały się z dużą adrenaliną. To były takie ligowe klasyki polskiej ligi. Co przeniesie ten sezon, to czas pokaże, ale jest bardzo zadowolona, że będę mogła reprezentować barwy klubu z Gorzowa - zakończyła Weronika Telenga.