#OrlenBasketLigaKobiet wraca po przerwie!

Lista aktualności

#OrlenBasketLigaKobiet wraca po przerwie!

W 5. kolejce #OrlenBasketLigaKobiet dojdzie do dwóch bardzo ciekawych meczów - w Poznaniu oraz w Gorzowie Wlkp. W obu faworytami są gospodynie, jednak nie należy tutaj przekreślać szans drużyn przyjezdnych.

MB Zagłębie Sosnowiec - SKK Polonia Warszawa
15.11.2023 18:00

Wicelider tabeli z Sosnowca zmierzy się z SKK Polonią, która w przerwie na występy reprezentacji pozyskała Zuzannę Sklepowicz. Oba zespoły mają zupełnie inne cele w tym sezonie, co pokazuje także obecne miejsce w tabeli. Zagłębie po trzech wygranych z rzędu musiało przełknąć gorycz wysokiej porażki w Gdyni, co jednak nie może dziwić z powodu trudów gry wąskim składem również w EuroCupWomen. Polonia jedyne zwycięstwo ligowe odniosła w pierwszej kolejce w Toruniu, a kolejne dwa mecze zakończyły się porażkami. Przewagę pod tablicami w postaci Batabe Zempare daje dodatkowy handicap dla gospodyń, jednak atrakcją spotkania powinien być strzelecki pojedynek Kayli Wells z Zoe Wadoux!

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Energa Krajowa Grupa Spożywcza Toruń
15.11.2023 18:00

Mistrz Polski w ostatniej kolejce przegrał niespodziewanie w Poznaniu, a w przerwie reprezentacyjnej pozyskał Kylee Shook. Czy Shook sprawdzi się lepiej niż Channon Fluker? Odpowiedź na to pytanie, poznamy już być może w meczu z zespołem z Torunia. Faworytem meczu jest AZS UMCS, jednak rywalki pokazały już w tym sezonie „pazur”. Dużo będzie zależało od Shyli Heal oraz Elin Gustavsson, a także polskiej rotacji. Drużyna prowadzona przez trenera Elmedina Omanicia potrafi zaskoczyć (wygrana z VBW Arką), a także zagrać bardzo słabo (85:103 z Zagłębiem, 49:82 z Gorzowem Wlkp.). Jak będzie teraz?

Enea AZS Politechnika Poznań - 1KS Ślęza Wrocław
15.11.2023 18:00

Oba zespoły słabo rozpoczęły tegoroczny sezon, prezentując się obecnie zupełnie inaczej. Enea AZS pokonała w ostatniej kolejce w bardo dobrym stylu mistrza Polski z Lublina, a Ślęza zanotowała wysokie zwycięstwa z zespołami z Bydgoszczy i Pruszkowa. Zanosi się na to, że w tym spotkaniu będziemy świadkami strzeleckiego popisu Alexa Held – Chloe Wells! Ciekawie zapowiada się również walka pod tablicami Mikayla Vaughn - Schaquilla Nunn.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - VBW Arka Gdynia
15.11.2023 19:00

Również bardzo emocjonująco powinni być w „gorzowskim kotle”, gdzie gospodynie podejmą VBW Arkę Gdynia. Na papierze lepiej prezentuje się AZS, jednak trzeba to również udowodnić na parkiecie. Najgroźniejszą bronią gospodyń jest Chloe Bibby, która prowadzi zespół do kolejnych zwycięstw. Bardzo dobrze gra również Elena Tsineke, a duży bonus dają polskie zawodniczki. U rywalek natomiast z meczu na mecz rozkręca się Rennia Davis, a pod nieobecność Mikayli Cowling więcej na swoje barki bierze Barbora Wrzesiński. Jeśli gorzowski AZS wygra, odniesie tym samym piąte z rzędu ligowe zwycięstwo!

KGHM BC Polkowice - MKS Pruszków
15.11.2023 19:00

W Polkowicach zdecydowanym faworytem są gospodynie, które będą mogły w tym spotkaniu zagrać więcej zawodniczkami z „ławki”. To dużo znaczy, przy kolejnym ligowym meczu w weekend oraz rywalizacją w Eurolidze.

Wszystkie mecze #OrlenBasketLigaKobiet na