Mecz na szczycie dla MB Zagłębia Sosnowiec!
fot. MB Zagłębie Sosnowiec

Lista aktualności

Mecz na szczycie dla MB Zagłębia Sosnowiec!

W meczu dwóch czołówych drużyn #OBLK, MB Zagłębie Sosnowiec pokonało PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. Oba zespoły zagrały na blisko 40% skuteczności, a aż 16 - krotnie zmieniało się w meczu prowadzenie.

Bardzo dobre spotkanie rozegrane zostało w Sosnowcu, gdzie po dogrywce wicelider pokonał lidera! Pierwszą kwartę nieznacznie wygrało Zagłębie, by jednak po kolejnych 10 minutach tracić do rywalek dziewięć „oczek” – 30:39. Po zmianie stron seria 10:0 dała prowadzenie, jednak w odpowiedzi również skuteczny był zespół z Gorzowa Wlkp. W ostatniej kwarcie trwała wyrównana walka kosz za kosz, a remis „uratowała” z linii rzutów wolnych na 6 sekund przed końcową syreną Chloe Bibby. Dodatkowy czas gry był dużo lepszy dla gospodyń, które przeważały. Rywalki ratowała Chloe Bibby, jednak „katem” okazał się grająca w poprzednim sezonie w Gorzowie Wlkp. – Zoe Wadoux. Pochodząca z Francji zawodniczka na 4 sekundy przed zakończeniem, trafiła dwa rzuty wolne i przypieczętowała zwycięstwo.

STATYSTYKI

???? Aż 45 minut potrzebowało MB Zagłębie Sosnowiec, aby pokonać lidera z Gorzowa Wlkp. ???? ???? Quinn Urbaniak-Dornstauder 23...

Opublikowany przez Orlen Basket Liga Kobiet Niedziela, 19 listopada 2023