PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. wygrywa z wicemistrzem!

Zespół z Gorzowa Wlkp. meczem z wicemistrzyniami Polski otworzył Arenę Gorzów oraz zanotował bardzo ważne zwycięstwo, które na długo zostanie zapamiętane przez fanów koszykówki kobiet. Liderką uczestnika EuroCupWomen była Chloe Bibby, która rzuciła 32 punkty!

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - KGHM BC Polkowice 93:89

STATYSTYKI

Pierwsze minuty były wyrównane, jednak pod koniec pierwsze kwarty przewagę uzyskały przyjezdne. Zespół z Polkowic wypracował 7 – punktową przewagę, jednak już w kolejnej kwarcie gospodynie punkt po punkcie starały się niwelować straty. Udało się jednak tylko zbliżyć na dwa „oczka”, gdyż w kolejnych akcjach skuteczniejsze były ponownie „Pomarańczowe”. Po zmianie stron obraz gry przez dłuższy czas był taki sam, a dopiero celne trafienie zza linii 6,75 Chloe Bibby w 37 minucie dało gospodyniom prowadzenie 84:83. W odpowiedzi także za trzy trafiła Emilia Kośla, jednak w samej końcówce skuteczniejsze były koszykarki z Gorzowa Wlkp. W całym spotkaniu 8 – krotnie zmieniało się prowadzenie, a 4 – krotnie notowany był remis.

???? Wymarzone otwarcie Areny Gorzów ???? Gospodynie po zaciętym do samego końca meczu, pokonują wicemistrzynie Polski z...

Opublikowany przez ORLEN Basket Liga Kobiet Sobota, 16 grudnia 2023

- Lepszego scenariusza nie mogliśmy sobie wymarzyć. Żeby wygrać musieliśmy dużo zmienić, umotywować dziewczyny w przerwie. Było dużo mankamentów, które wynikały z miękkości, a nie umiejętności. Sama końcówka to rewelacja - powiedział po meczu trener zespołu z Gorzowa Wlkp., Dariusz Maciejewski.