Mistrz Polski pewnie wygrywa w Eurolidze!

Zespół z Lublina pewnie pokonał DVTK Miskolc w 11. kolejce Euroligi, a także zrewanżował się drużynie z Węgier za porażkę w pierwszej rundzie. Blisko wygranej było KGHM BC Polkowice, które jednak minimalnie uległo Mersin.

Gospodynie bardzo dobrze weszły w meczu, prowadząc po 10 minutach 17:10. W kolejnej kwarcie oba zespoły raziły nieskutecznością, jednak mimo AZS obronił prowadzenie przed rozpoczęciem drugiej połowy. W niej udało się wypracować jeszcze większe prowadzenie, a także zatrzymać rywalki na 37 punktach!

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – DVTK Miskolc 56:37

Najwięcej punktów dla zespołu z Lublina: Zięmborska 19, Goss 11, Gustavsson 9, Burton 9

Bardzo blisko wygranej było KGHM BC Polkowice, które w 31 minucie prowadziło 51:48. W odpowiedzi skuteczne były rywalki, doprowadzając dość szybko do remisu. Wynik spotkania rozstrzygnął się w ostatnich 180 sekundach meczu, gdzie najpierw do kosza trafiła Marina Mabrey… a następnie zza linii 6,75 to samo uczyniła Asena Yalcin. 16 punktów dla zespołu z Polkowic rzuciła Brianna Fraser, natomiast 15 dodała Brittney Sykes.

KGHM BC Polkowice – Mersin 59:66

Najwięcej punktów dla zespołu z Polkowic: Fraser 16, Sykes 15, Friskovec 11

Pierwszy mecz w 1/16 EuroCup Women przegrała VBW Arka Gdynia, która za tydzień w Wenecji będzie musiała odrobić 9 – punktową stratę. Od początku spotkania przewagę miały przejezdne, które przed ostatnią kwartą prowadziły 42:37. Arka próbowała niwelować straty, jednak w odpowiedzi skuteczna była przede wszystkim Jessica Shepard (łącznie 17 punktów). W zespole z Pomorza najskuteczniejsza była Barbora Wrzesinski, która do 17 „oczek” dodała 6 asyst.

VBW Arka Gdynia - Reyer Venezia 68:77

Najwięcej punktów dla zespołu z Gdyni: Wrzesinski 17, Davis 12, Borkowska 12

Mistrz Polski wygrywa w Eurolidze ???? Euroliga (faza grupowa) 56:37 AZS UMCS Lublin ???? DVTK Miskolc 59:66 KGHM BC...