Hit kolejki dla PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp.!

W hicie XVI kolejki #ORLENBasketLigaKobiet PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. po zaciętym spotkaniu pokonała na wyjeździe VBW Arkę Gdynia.

VBW Arka Gdynia - PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 73:75

STATYSTYKI

Znakomite spotkanie rozegrane zostało na Pomorzu, gdzie przyjezdne z Gorzowa Wlkp. pokonały VBW Arkę. Pierwszą kwartę na swoją korzyść zakończyły gospodynie, które również minimalne lepsze były w kolejnych 10 minutach meczu. Na dłuższą przerwę w lepszych nastrojach schodziły koszykarki Arki, prowadząc 38:31. Po zmianie stron skuteczniejsze były przyjezdne, a wszystko za sprawą dobrej gry liderki – Chloe Bibby! Australijka raz po raz dziurawiła kosz rywalek, a najważniejsze punkty zdobywała w ostatniej kwarcie. W niej skuteczna była również Stephanie Jones, trafiając dwa rzuty wolne na 120 sekund przed końcową syreną. Na minutę i 4 sekundy przed zakończeniem spotkania VBW Arka przegrywała 73:75, jednak nie zdołała już umieścić piłki w koszu. Wspomniana Bibby zakończyła mecz z double-double w postaci 31 punktów i 12 zbiórek.

- To był mecz zdecydowanie dwóch różnych części gry. W pierwszej połowie Gdynia grała bardzo dobrze, była skuteczniejsza od nas i wymuszała na nas proste błędy. Druga połowa była już zdecydowanie inna. Pozmienialiśmy gry i to nam zafunkcjonowało. Odrobiliśmy straty, to dało nam wiarę, że można ten mecz wygrać! - powiedział po meczu trener zespołu z Gorzowa Wlkp., Dariusz Maciejewski.

???? H-I-T kolejki dla AZS AJP Gorzów Wielkopolski ???? ???? Rennia Davis 23, Barbora Wrzesiński 15, Kamila Borkowska 12 ???? Chloe Bibby 31 (12zb), Stephanie Jones 17, Elena Tsineke 15 #ORLEN #ORLENTeam