Doświadczenie górą, KGHM BC wygrywa w Pruszkowie

,

Pewne zwycięstwo nad MKS Pruszków zanotował KGHM BC Polkowice. Lider ORLEN Basket Ligi Kobiet zwyciężył 94:62, kontrolując spotkanie od pierwszych minut. Wszystkie zawodniczki z Polkowic trafiły w tym meczu przynajmniej jeden rzut z gry.

,

MKS Pruszków w niejednym spotkaniu pokazał, że dzięki ambitnej postawie na boisku przez pewne fragment zawodów jest w stanie nawiązać równorzędną walkę z bardziej doświadczonymi i ogranymi na różnych szczeblach rywalkami. Drużyna z Polkowic nie pozwoliła jednak rozwinąć skrzydeł klubowi z Mazowsza, mimo momentami spokojnego tempa, kontrolując przebieg wydarzeń na boisku przez cały czas.

Koszykarki KGHM BC wygrały każdą kwartę, uzyskując dużą przewagę zwłaszcza w polu trzech sekund. Dobrze prezentowały się też w dalszej odległości od kosza, równoważąc wejścia pod kosz z rzutami z dystansu. W całym spotkaniu polkowiczanki trafiły 13 trójek, a przynajmniej jedną celną próbę zanotowało osiem zawodniczek.

Mimo braku Brianny Fraser, cały mecz na ławce oraz kontuzjowanej Liliany Banaszak trener Karol Kowalewski chętnie i często rotował składem, głównie w pierwszej połowie dokonując zmian pięciu zawodniczek jednocześnie. Szansę na debiut w pierwszej piątce otrzymała Wiktoria Zasada, która ostatecznie na boisku przebywała ponad 20 minut. W tym czasie uzyskała 9 punktów, miała 5 zbiórek i 2 asysty.

W klubie z Polkowic najdłużej na parkiecie przebywała Stephanie Mavunga, która wykazała się dużą wszechstronnością. Podkoszowa zakończyła mecz z dorobkiem 12 punktów, 6 zbiórek, 6 asyst i 3 bloków, często okazując dużą radość po udanych akcjach koleżanek, zwłaszcza tych najmłodszych w zespole.

Swój debiut w barwach MKS zanotowała Martyna Kurkowiak, która do drużyny dołączyła w czwartek. Mecz rozpoczęła z ławki, w 12 minut rzucając 2 punkty i notując 2 straty. Najlepszą punktującą spotkania Marta Stawicka.

MKS Pruszków – KGHM BC Polkowice 62:94 (10:22, 20:27, 16:19, 16:26)

MKS Pruszków (62): Marta Stawicka 19, Katarzyna Świeżak 10, Karolina Giżyńska 8, Karolina Zaborska 8, Sonia Frojdenfal 7, Marta Marcinkowska 4, Aleksandra Dec 4, Martyna Krukowiak 2.

KGHM BC Polkowice (94): Klaudia Gertchen 17, Stephanie Mavunga 12, Zuzanna Kulińska 12, Zala Friskovec 9, Wiktoria Zasada 9, Julia Piestrzyńska 8, Emilia Kośla 8, Weronika Gajda 6, Dragana Stanković 5, Nika Baric 4, Brittney Sykes 4.