Pierwsza piątka – 15. tygodnia #ORLENBasketLigaKobiet
fot. Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Lista aktualności

Pierwsza piątka – 15. tygodnia #ORLENBasketLigaKobiet

Weronika Papiernik, Kamila Borkowska, Weronika Telenga, Stephanie Mavunga oraz Bria Goss - tworzą pierwszą piątkę 15. tygodnia #ORLENBasketLigaKobiet w sezonie 2023/2024.

Weronika Papiernik była najskuteczniejszą zawodniczką zespołu z Bydgoszczy, rzucając 10 punktów i „rozdając” 10 piłek. KS Basket 25 pokonał na wyjeździe MKS Pruszków, zachowując dzięki temu szansę na grę w play-off.

Kamila Borkowska w wysoko wygranym meczu (83:42 z 1KS Ślęza Wrocław) zapisała na swoim koncie double-double w postaci 12 punktów i 14 zbiórek. Był to drugi podwójny wynik dwucyfrowy środkowej zespołu z Gdyni w tym sezonie, a także ósma wygrana w dziecięciu ostatnich meczach VWB Arki.

Odkąd doszła do zespołu z Gorzowa Wlkp. „wykręca” znakomite statystyki – mowa o Weronice Telendze, która w spotkaniu przeciwko SKK Polonia Warszawa zapisała na swoim koncie 10 punktów i 17 zbiórek. Gorzowski AZS pewnie wygrał swój mecz i wciąż jest w grze o 1. miejsce na koniec sezonu zasadniczego.

Popis swoich umiejętności w meczu przeciwko drużynie z Torunia dała Stephanie Mavunga, rzucając 18 punktów i zbierając 13 piłek. KGHM BC Polkowice wygrało siódmy mecz z rzędu, a wszystkie różnicą ponad dziesięciu „oczek”.

Bria Goss znakomicie czuje się w drużynie z Lublina, notując swój najlepszy występ w sezonie – 22 punkty, 3 zbiórki i 6 asyst! Mistrz Polski pewnie pokonała na wyjeździe MB Zagłębie Sosnowiec, notując piąte zwycięstwo w sześciu ostatnich meczach ligowych.