PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. melduje się w półfinale Pekao S.A. Pucharu Polski

Lista aktualności

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. melduje się w półfinale Pekao S.A. Pucharu Polski

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. pokonała w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pekao S.A. Pucharu Polski w Sosnowcu VBW Arkę Gdynia i o finał zagra z KGHM BC Polkowice.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - VBW Arka Gdynia 73:68

STATYSTYKI

Oba zespoły do ćwierćfinałowej rywalizacji przystąpiły osłabione brakiem swoich liderek – Rennie Davis (Gdynia) oraz Chloe Bibby (Gorzów Wlkp.). Mimo to spotkanie mogło się podobać, a zaciętej rywalizacji w nim nie zabrakło. Pierwsze 10 minut stało pod znakiem skuteczniejszej gry drużyny z Gorzowa Wlkp., który wypracował 5 – punktową przewagę. W kolejnej kwarcie role się odwróciły i z trzema „oczkami” przewagi na dłuższą przerwę schodziły koszykarki z Pomorza, a stało się tak po trafieniu zza linii 6,75 Marissy Kastanek. Po zmianie stron AZS AJP odrobił straty i przed ostatnią kwarta prowadził 58:56. W ostatnich 10 minutach meczu serię ośmiu punktów z rzędu zanotowała Weronika Telenga (13 punktów i 11 zbiórek), co pozwoliło ostatecznie na wygraną i awans do półfinału. Liderką zespołu z Gorzowa Wlkp. była Stephanie Jones, która zakończyła spotkanie z dorobkiem 24 punktów, 5 zbiórek i 3 asyst.

Anna Jakubiuk (PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp.):
- To był bardzo wymagający mecz dla nas, szczególnie gdy gramy z zespołem z Gdyni. Jest to bardzo dobry zespół, który plasuje się w ligowej czołówce. Myślę, że końcowym zwycięstwie zadecydowała gra w obronie. Przez całe spotkanie robiłyśmy w tym elemencie dobrą „robotę”, mimo straty naszej podstawowej rozgrywającej (Elena Tsineke – przyp. red.) . Nie spuściłyśmy głów i walczyłyśmy cały czas, mając jednak głównie problemy ze skutecznością w pierwszej połowie.

Kamila Borkowska (VBW Arka Gdynia):
- Niestety dzisiaj nam nie udało się pokonać zespołu z Gorzowa Wlkp., wiedząc doskonale jaka to jest drużyna. Grały bez swojej liderki (Chloe Bibby – przyp. red.) i musiałyśmy się pokazać i to wykorzystać. Wiedziałyśmy jednak, że ta drużyna ma też inne zawodniczki i dzisiaj znakomicie zagrała Stephanie Jones. Zrobiły to co powinny w najważniejszych momentach meczu, a to dało wygraną.

⚪️???? AZS AJP Gorzów Wielkopolski wygrywa z VBW Arka Gdynia w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pekao S.A. Pucharu Polski w...

Opublikowany przez ORLEN Basket Liga Kobiet Piątek, 2 lutego 2024