PPK: Kto wywalczy awans do finału?

Lista aktualności

PPK: Kto wywalczy awans do finału?

Znakomicie zapowiadają się mecze półfinałowe Pekao S.A. Pucharu Polski, który rozgrywany jest w Arenie Sosnowiec. W pierwszej parze Mistrz Polski zagra z gospodyniami turnieju, a zaraz po nich KGHM BC Polkowice podejmie gorzowski AZS. Kto awansuje do wielkiego finału? Transmisja na PZKosz YouTube

Mistrz Polski z Lublina ma za sobą koszykarski maraton, który może odegrać dużą rolę w meczu półfinałowym z MB Zagłębiem Sosnowiec. Mimo to faworytem spotkania są mistrzynie Polski, mające w swoim składzie znakomicie grającą Elin Gustavsson. Bardzo dobrze spisują się także Bria Goss oraz Kylee Shook i to w nich należy upatrywać głównych postaci w meczu półfinałowym. Jeśli chodzi o gospodynie turnieju, to wczorajszy mecz pokazał dwa oblicza drużyny podzielone na dwie połowy. Takiej gry nie można powtórzyć w starciu z drużyną z Koziego Grodu, gdyż przestoje oraz brak skuteczności mogą okazać się zabójcze.

17:00 Polski Cukier AZS UMCS Lublin - MB Zagłębie Sosnowiec

Transmisja TV na PZKosz YouTube

KUP BILET NA
PEKAO S.A. PUCHAR POLSKI

W drugim półfinałowym starciu zagrają finaliści ubiegłorocznego Pucharu Polski z Polkowic i Gorzowa Wlkp. Faworytem są „Pomarańczowe”, które mają dość dużą przewagę składu. Szczególnie widać to pod tablicami, gdzie prym wiodą Briana Fraser, Dragana Stanković oraz Stephanie Mavunga. Polkowiczanki dość często potrafią „zamknąć” mecz serią trafień zza linii 6,75 co i w tym spotkaniu może się wydarzyć, a wszystko za sprawą dziur w składzie rywalek. Nie ma Chloe Bibby, w meczu ćwierćfinałowym z grymasem bólem na twarzy zeszła Elena Tsineke… tak więc może (ale nie musi) być to mecz grany pod dyktando uczestnika Euroligi.

19:30 KGHM BC Polkowice - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp.

Transmisja TV na PZKosz YouTube